Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
02/07/2020 - 17:15

„W naszym domu weselnym jest bezpiecznie”. Pracownicy otrzymali wyniki testów

Czas epidemii koronawirusa dał się we znaki wszystkim. Choć większość obostrzeń została już zniesiona przez rządzących, to wciąż trzeba zachować wszelkie środki ostrożności, bo koronawirus wcale się nie skończył. Niestety niektórzy o tym chyba zapomnieli. Ludzie nie są już tak ostrożni, jak to było jeszcze kilka tygodni temu, a co się z tym wiąże, wirus wciąż się rozprzestrzenia i każdego dnia dowiadujemy się o nowym przypadkach zakażeń.

Epidemia to niełatwy czas dla branży weselnej i gastronomicznej. Właściciele domów weselnych dwoją się i troją, aby zapewnić gościom bezpieczeństwo, ale nie wszystko jest od nich zależne. W tym wszystkim najważniejsze jest, aby zachować zdrowy rozsądek

Dzisiaj do naszej redakcji dotarła radosna wiadomość, którą przekazał Grzegorz Ząber, właściciel domu weselnego i cukierni „Grześ”.

- Wczoraj pracownicy naszego domu weselnego otrzymali wyniki testów na obecność koronawirusa. Wszyscy mają wynik negatywny, a to oznacza że są zdrowi – poinformował nas  Grzegorz Ząber.

Przypomnijmy. W jego lokalu w Nawojowej 11 czerwca odbyło się wesele. W przyjęciu uczestniczyło ponad 100 gości. Niestety wśród nich znalazła się osoba zakażona koronawirusem. Decyzją sanepidu wszyscy zostali objęci kwarantanną.

Zarówno w domu weselnym, jak i cukierni, pracownicy stosują wszystkie zalecenia. Jak powiedział nam właściciel, obsługa codziennie przed pracą ma mierzoną temperaturę, a w trakcie pracy wszyscy mają założone rękawiczki i maseczki ochronne. Ponadto w każdym możliwym miejscu są udostępnione płyny do dezynfekcji.

- Wszystkie części wspólne, których dotykają goście w naszym domu weselnym, a więc poręcze, klamki, toalety, są cyklicznie dezynfekowane. Nasz dom weselny jest bardzo duży  i przy weselach, w których uczestniczy do 150 osób, nie ma żadnego problemu, aby zachować dystans między osobami zarówno na sali tanecznej, jak i na tej, na której spożywane są posiłki. Ponadto dla gości zostały przygotowane liczne miejsca, w których znajdują się płyny do dezynfekcji  – wyjaśnia Grzegorz Ząber.

Warto też dodać, że klimatyzacja zamontowana w budynku działa na zasadzie wymiany, a nie cyrkulacji powietrza. Co to znaczy? Powietrze z sali jest wydmuchiwane na zewnątrz, a świeże powietrze jest wtłaczane do środka

- Jeśli zaś chodzi o zakład cukierniczy, to został on zamknięty dla wszystkich, którzy w nim nie pracują. Na naszych stoiskach firmowych zostały wydzielone strefy między klientem a sprzedawcą, aby z przyczyn epidemiologicznych nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu – dodaje właściciel i zapewnia, że zarówno w domu weselnym, jak i w cukierni jest bezpiecznie. Goście weselni i klienci nie muszą się niczego obawiać.

RG [email protected] Fot. Dom Weselny „Grześ”

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe