Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
11/05/2020 - 09:40

W Łososinie Dolnej wszyscy szyją maseczki. Powstały już tysiące

Gmina Łososina Dolna włączyła się do szlachetnej akcji szycia maseczek. Wspólnymi siłami udało się wyprodukować prawie 3 tysiące sztuk, które teraz trafią do najbardziej potrzebujących placówek, w których odnotowano największy deficyt środków ochronnych.

Szpitale w regionie zmagają się z brakiem podstawowego sprzętu ochronnego, bez którego medycy nie wyobrażają sobie walki z koronawirusem. Problem dotyczy także przychodni, domów opieki i opiekunów osób starszych.

Akcja, w którą zaangażowali się mieszkańcy gminy pokazuje, jak wielka jest solidarność międzyludzka i okazywana spontanicznie pomoc, zwłaszcza tym, którzy codziennie narażają dla nas swoje życie i zdrowie, walcząc z epidemią.

W akcję zaangażowanych było ponad 60 osób ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Łososinie Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Tęgoborzy, Koło Gospodyń Wiejskich w Stańkowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, Urząd Gminy, a także osoby indywidualne, które zaoferowały swoją pomoc.

Czytaj też: Najbardziej deficytowy towar w kraju powstaje w Łososinie Dolnej

Mieszkańcy wspólnymi siłami uszyli aż 2820 maseczek! Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich w Łososinie Dolnej uszyło łącznie 1600 sztuk: Łososina Dolna – 100 sztuk, Żbikowice – 300 sztuk, Witowice Górne – 200 sztuk, Łęki – 650 sztuk, Bilsko – 50 sztuk, Rąbkowa – 100 sztuk, Tabaszowa – 100 sztuk, Koło Gospodyń Wiejskich Tęgoborze - 470 sztuk, Koło Gospodyń Wiejskich Stańkowa - 300 sztuk, Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna - 200 sztuk, urząd gminy - 100 sztuk

Wzajemne wsparcie i współdziałanie jest w ostatnich czasach potrzebne, jak nigdy wcześniej. Podejmowane razem działania ułatwiają przetrwanie trudnych czasów, które kiedyś przecież dobiegną końca.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Łososina DolnaDziękujemy za przesłanie błędu