Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
10/08/2018 - 16:25

W Kurowie i Dąbrowie nawałnica, wezbrane potoki, zalane domy [WIDEO]

Ulewa i natychmiast wezbrane potoki. Zaledwie w kilkudziesiąt minut strażacy odebrali aż 21 wezwań pomocy od ofiar przetaczającej się nad regionem nawałnicy! Wszystkie z okolic Kurowa i Dąbrowy w gminie Chełmiec.

Do godziny 16.15, czyli do czasu naszej rozmowy z Pawłem Motyką zastępca komendanta KM Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sącz strażacy byli już wzywani już ponad dwadzieścia razy. Wszystko przez przetaczającą się przez Sądecczyznę nawałnicę.

Zobacz też: Groza! Ta droga po prostu wisi w powietrzu

- Są powalone drzewa, woda z gwałtownie wezbranych potoków zalewa posesje – obrazuje rodzaj zniszczeń przedstawiciel ratowników nie ukrywając, że skala zniszczeń i strat może być naprawdę duża, bo cały czas napływają kolejne zgłoszenia. 

Jednocześnie Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie alarmuje, że od dzisiaj do jutra (11 sierpnia 2018 r. ) do godz. 8, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu - początkowo o charakterze burzowym, a w ciągu nocy ciągłym – na rzekach województwa małopolskiego spodziewane są wzrosty poziomu nawet powyżej stanów ostrzegawczych a punktowo alarmowych.

ES [email protected] 

Wielkie sprzątanie w Dąbrowie i Wielogłowach

Po dzisiejszym oberwaniu chmury w Dąbrowie i Wielogłowach trwało wielkie sprzątanie. Woda naniosła muł, gałęzie i kamienie, wszystko trzeba było szybko uprzatnąć.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach