Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
17/06/2019 - 14:10

W chełmieckich kranach nadal tylko powietrze. Kiedy się skończy ta gehenna?

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chełmcu od niemal tygodnia zapewnia nieustannie, że cały czas pracuje nad tym, by mieszkańcy gminy mieli w końcu wodę w kranach. Dziś wiadomo, że na razie działania te nie przynoszą zamierzonego skutku.

Przypomnijmy. Najpierw przez trzy dni nie było wody w 18 sołectwach gminy Chełmiec, bo w trakcie badań na ujęciu wody w Marcinkowicach wykryto bakterie coli. Ledwo ZGKiM uporało się z tym problemem, a już we wtorek nazajutrz po tym jak można było już pić wodę z wodociągu, całkowity brak wody wystąpił w Wielogłowach, Wielopolu oraz Dąbrowie. Dosłownie nazajutrz brak wody zanotowano też w Ubiadzie, Klimkówce a potem już lawinowo w Januszowej i Naściszowej.

Zobacz też: 
Sądeckie Wodociągi ratują mieszkańców gminy Chełmiec. Ich gmina nie da im wody  
Chełmiec: znów nie ma wody! To skandal, jak nas traktuje gmina!

Wodę z bakteriami można używać do celów sanitarnych. Teraz nie ma jej wcale. W Krasnym Potockim też notowane są przerwy w dostawie tego życiodajnego płynu. Przez dwa pierwsze dni gmina nawet nie podstawiła beczkowozów, potem woda w pięciolitrowych butelkach na głowę była do odbioru u sołtysów a dopiero przed weekendem ZGKiM wysłał w teren beczkowozy, które w kolejnych miejscowościach stoją jedynie przez godzinę.

Gmina próbowała pusty zbiornik w Ubiadzie napełniać wodą z tego w Krasnym Potockim. Bez skutku. Potem sieć po tej stronie gminy wpięto do Sądeckich Wodociągów. Też bez efektu. Dziś 9 po tygodniu) ZGKiM nadal apeluje o racjonowanie wody i informuje, że zbiornika w Ubiadzie nadal nie udało się uzupełnić. Zakład opublikował też kolejny komunikat, harmonogram dostaw wody beczkowozami. - Bezwzględnie prosimy o racjonalne gospodarowanie wodą mieszkańców do momentu zlokalizowania przyczyny. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż tutejszy zakład robi wszystko aby woda była w sieci – czytamy w komunikacie a to dla miejscowych dowód na to, że ZGKiM całkowicie straciło kontrolę nad sytuacją.

Wśród miejscowych wrze. Jak można bowiem mówi o racjonowaniu wody przy takich upałach jak ostatnio. Wszyscy też czekają na odpowiedź, jak gmina ma zamiar zrekompensować skandaliczne działanie wodociągów gminy Chełmiec. Do tematu wrócimy. Harmonogram poniżej.

PONIEDZIAŁEK 17.06.
WIELOGŁOWY - W GODZ. 12.00 – 13.00 – OŚRODEK ZDROWIA W WIELOGŁOWACH
WIELOPOLE - W GODZ. 13.30 – 14.30 – ZAJEZDNIA OBOK P. HYCNAR
KLIMKÓWKA – W GODZ. 15.00 – 16.00 – PLAC ZABAW KLIMKÓWKA

ORAZ

WIELOGŁOWY - W GODZ. 16.30 – 17.30 - OŚRODEK ZDROWIA W WIELOGŁOWACH
WIELOPOLE - W GODZ. 18.00 – 19.00 – ZAJEZDNIA OBOK P. HYCNAR
KLIMKÓWKA – W GODZ. 19.30 – 20.30 – PLAC ZABAW KLIMKÓWKA

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu