Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
06/02/2012 - 10:33

VII Krynicki Bal Charytatywny: zebrano ponad 30 tys. złotych

34 020 złotych to kwota jaką uzyskano z przeprowadzonych aukcji i loterii podczas VII Krynickiego Balu Charytatywnego. Środki te wspomogą teraz uzdolnioną młodzież z potrzebujących rodzin.

Krynickie bale charytatywne, organizowane są od siedmiu lat przez dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju - Janinę Złotnicką. W tym roku podczas imprezy, w sali balowej Starego Domu Zdrojowego, bawiła się elita biznesowa i samorządowa uzdrowiska, w sumie 145 osób.

Celem nadrzędnym balu jest zebranie środków na stypendia i zapomogi dla uzdolnionej, ale pokrzywdzonej przez różnego rodzaje wypadki losowe, młodzieży. Służą temu aukcje i loteria fantowa, na które przedmioty przekazują sponsorzy indywidualni i firmy(lista sponsorów dostępna tutaj). Podczas sobotniego (4 lutego) balu w ten sposób udało się pozyskać kwotę 34 020 zł, z czego 16 000 to środki pochodzące z samej tylko aukcji.

- Popularnością cieszyły się „prezenty”, które przekazał burmistrz Dariusz Reśko. Z ich licytacji uzyskaliśmy dwa tysiące czterysta złotych – podsumowuje Janina Złotnicka.

Wysoką cenę uzyskały także obrazy: pastelowy „Witoldówka” autorstwa Ryszarda Miłka – 1 300 zł; olejny „Rzeka”- Wacława Jagielskiego – 1 000 zł i olejny „Maki” - Artura Gliwińskiego – 1 000

Relację z balu przeczytasz: VII Krynicki Bal Charytatywny. Pomoc dla uzdolnionej młodzieży

(KB)

fot. BK

Dziękujemy za przesłanie błędu