Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
05/02/2012 - 16:18

VII Krynicki Bal Charytatywny. Pomoc dla uzdolnionej młodzieży

Licznie przybyli goście wypełnili Salę Balową Starego Domu Zdrojowego. A wszystko za sprawą Balu Charytatywnego, który na rzecz uzdolnionej młodzieży zorganizowały Rada Rodziców, Rada Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju oraz dyrektor placówki Janina Złotnicka.

Impreza ta, rok rocznie gromadzi elitę biznesową i samorządową uzdrowiska, ale też przyjaciół Krynicy z niemal całej Polski, a niejednokrotnie spoza jej granic. Nie inaczej było w sobotę – 4 lutego.
Uroczystego otwarcia balu dokonał burmistrz uzdrowiska - Dariusz Reśko, który przekazał kwotę 1 200 zł od Komitetu Społecznego Rady Gospodarczej Krynicy (ciało doradcze urzędu, powołane w ubiegłym roku przez obecnego burmistrza) na stypendia naukowe. W czasie imprezy odbyła się także aukcja różnorodnych przedmiotów podarowanych przez osoby i firmy oraz loteria fantowa. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na stypendia i zapomogi dla uczniów. Na aukcji najwyższą cenę uzyskały obrazy:  „Witoldówka”(pastel - Ryszarda Miłka) – 1 300 zł; „Rzeka”(olejny - Wacława Jagielskiego) – 1 000 zł i „Maki” (olejny - Artura Gliwińskiego) – 1 000 zł.


Na balu bawiono się do białego rana, a do tańca przygrywał zaprzyjaźniony zespół z Krynicy. Atrakcją wieczoru były występy młodzieży z krynickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, młodzieżowej grupy artystycznej „Break Dance”, wokalny występ Wioli Marcinkiewicz oraz ludowego zespołu „Jaworinka” z Krynicy.

***

Krynickie bale charytatywne, organizowane przez dyrektor Janinę Złotnicką, cieszą się niezwykłą popularnością. Goście, oprócz dobrej zabawy i znakomitej kuchni, wspomagają uzdolnioną, ale pokrzywdzoną przez różnego rodzaje wypadki losowe, młodzież. W ten sposób, przez sześć kolejnych lat, zebrano kwotę na ponad 120 tys. zł, a z pomocy skorzystało dotąd 680 uczniów.

(BK, KB)
Foto (BK)

Dziękujemy za przesłanie błędu