Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 października. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
23/06/2018 - 20:30

Uzdrowisko Piwniczna-Zdrój ma swoją pocztówkę! Kto za to zapłaci?

Piwniczna-Zdrój jako czwarte uzdrowisko w Polsce może poszczycić się własną pocztówką. Karta wyemitowana została przez Pocztę Polską i na jej koszt w ramach kolekcjonerskiego cyklu Polskie Uzdrowiska.

- Na pocztówce znajdują się elementy ściśle nawiązujące do ogólnej charakterystyki uzdrowiskowej – podkreślają gminni urzędnicy, by za chwilę je szczegółowo wyliczyć: - Spośród wielu przesłanych zdjęć pocztowi graficy zdecydowali się umieścić: Pijalnię Artystyczną w Parku Zdrojowym, górę Kicarz i przełom Popradu, figurę św. Kingi znajdującą się przy źródłach w Głębokiem oraz pijalnię wody mineralnej Piwniczanka w Parku Zdrojowym (tzw. bazylikę), która stała się również motywem przewodnim okolicznościowego stempla pocztowego.

W premierowej prezentacji pocztówki obok władz Piwnicznej-Zdrój uczestniczyli przedstawiciele Poczty Polskiej: dyrektor naszego regionu Andrzej Bodziony i Bogusława Konieczny, reprezentująca oddział krakowski PP.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Kto ma pomysł jak rozruszać te 300-kilowe szachy?

W tym roku obok Piwnicznej-Zdrój swojej pocztówki doczeka się również uzdrowisko Nałęczów. Kartki zostaną wydrukowane w nakładzie 8 tysięcy egzemplarzy i będą do nabycia w wybranych placówkach Poczty Polskiej w cenie 2,6 zł za egzemplarz. Wszystkie koszty druku i kolportażu - jak już wspomnieliśmy - bierze na siebie poczta.

ES [email protected] Fot.: UMIG Piwniczna-Zdrój

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu