Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
18/12/2019 - 15:50

Uważasz, że firma jest „ekologicznym trucicielem”, zobacz kto może to sprawdzić

„Ekologiczny truciciel” – tak nasz Czytelnik ochrzcił jedną z sądeckich firm opierając się na tym, jaki dym wylatuje z jej kominów. Uważasz, że firma „kopci” – takie sygnały należy kierować do Wydziału Środowiska Urzędu Miasta lub do sądeckiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Uważasz, że firma jest „ekologicznym trucicielem”, zobacz kto może to sprawdzić

Nasz Czytelnik przysłał nam załączone do publikacji zdjęcie, które według niego dowodzi, że mamy tu do czynienia - cytując dosłownie autora zdjęcia - z „ekologicznym trucicielem”. Uwagami Czytelnika podzieliliśmy się z Ryszardem Wasilukiem komendantem Straży Miejskiej. Zapytaliśmy go czy strażnicy kontrolują w tym zakresie sądeckich przedsiębiorców. I okazało się, że nie. – Nie mamy takich możliwości technicznych, ani odpowiedniego umocowania prawnego – wyjaśnia nasz rozmówca. – Jak strażnik ma sprawdzić komin o wysokości 20 czy 30 metrów? – pyta obrazowo.

Zobacz też: Aleje Sucharskiego rozkopane, a na placu budowy nie ma żywego ducha

Jednocześnie zwraca uwagę, że działalność firm produkcyjnych regulowana jest bardzo szczegółowymi przepisami i obostrzeniami związanymi z emisją zanieczyszczeń. Dlatego wszelkie wątpliwości co do prawidłowości przedsiębiorstw w tym zakresie należy zgłaszać do Wydziału Środowiska Urzędu Miasta lub do sądeckiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu