Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
15/07/2020 - 11:35

Uważajcie na Dunajewskiego w Nowym Sączu. Tu kiedyś dojdzie do tragedii

Jeśli nic się nie zmieni, to kiedyś na ulicy Dunajewskiego w Nowym Sączu dojdzie do tragedii, a wszystko przez bezmyślnych kierowców, którzy zostawiają swoje samochody gdzie popadnie. W ogóle nie zwracają uwagi na to, że w pobliżu jest przejście dla pieszych, a niewłaściwie zaparkowany pojazd utrudnia widoczność.

- Niemal każdego dnia jadąc do pracy, przejeżdżam ulicą Antoniego Dunajewskiego. To ta uliczka, która znajduje się tuż obok rynku. Jest tam parking, który codziennie jest zapełniony. Niektórzy kierowcy zostawiają swoje pojazdy tak nieumiejętnie i bezmyślnie, że utrudniają widoczność, a przecież tuż obok parkingu jest przejście dla pieszych – napisał do naszej redakcji pan Andrzej, który przesłał nam zdjęcia, które doskonale obrazują opisywaną przez niego sytuację.

Zobacz też Na ul. Barbackiego dojdzie kiedyś do tragedii. To tylko kwestia czasu

Udaliśmy się w miejsce wskazane przez naszego Czytelnika. Okazało się, że przed samymi pasami zaparkowany był samochód, który rzeczywiście utrudniał widoczność. Przejeżdżający tamtędy kierowcy – a jest to ulica bardzo ruchliwa – nie widzą wchodzących na pasy pieszych.

- Bezmyślni kierowcy zostawiają swoje auta bezpośrednio przed przejściem dla pieszych albo tuż za nim. Nie powinni w tych miejscach parkować, bo tam już nie ma parkingu. Powinni być za to karani. Jeśli się to nie zmieni, to kiedyś w tym miejscu dojdzie do tragedii – przestrzega pan Andrzej.

Zobacz też Tragedia wisi nad przejściem po pasach na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu

W tej sprawie zwróciliśmy się do sądeckiej policji z prośbą o częstsze kontrole na tej ulicy, a do wszystkich kierowców apelujemy, aby nie stawiali swoich samochód tak blisko przejścia dla pieszych, bo w ten sposób mogą przyczynić się do nieszczęścia.   

RG [email protected] Fot. Czytelnik, Google MapsDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)