Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
14/08/2023 - 15:40

Uwaga! Zamykają czasowo wieżę widokową na Radziejowej

Ważna informacja dla wszystkich, którzy właśnie odkrywają uroki Beskidu Sądeckiego – wieża na Radziejowej będzie zamknięta na kilka dni.

Przypomnijmy. Obecna wieża zastąpiła starą, drewnianą już wyeksploatowaną konstrukcję w 2020 roku. Ma 22 metry wysokości a mieści się na szczycie sięgającym 1262 metrów nad poziomem morza. 

A może Festiwal Biegowy pod namiotem? W Piwnicznej-Zdroju jest miejsce idealne

Ma więcej podestów, schody bardziej nachylone, mniej strome a tym samym bezpieczniejsze i bardziej przystępne nawet dla starszych ludzi. Ale na tym nie koniec – schody są wykonane ze specjalnego stopu metali jak te, które są na przykład w Wąwozie Homole. Są tym samym zdecydowanie odporniejsze na warunki pogodowe a na dodatek odporne na oblodzenie.

Ale choć obiekt jest nowy, to wymaga odpowiednich przeglądów i konserwacji. Dlatego jak zapowiada gospodarz tego miejsca, czyli Nadleśnictwo Piwniczna wieża będzie zamknięta z tego powodu przez 10 dni, bo od 16 do 25 sierpnia. ([email protected] Fot.: ES i Nadleśnictwo Piwniczna) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu