Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
04/03/2021 - 11:50

Uwaga Stary Sącz! Nie pomylcie rachunków, każdy ma teraz własne konto śmieciowe

Bardzo ważna zmiana w sposobie funkcjonowania systemu śmieciowego w Starym Sączu – wszyscy płatnicy mają teraz założone własne indywidualne rachunki, na które trzeba wpłacać zobowiązania z tytułu opłaty śmieciowej.

- Wszyscy płatnicy już otrzymali taką informację razem z informacją o wymiarze i terminach opłat na ten rok. To bardzo ważne – każdy płatnik, każde gospodarstwo domowe ma teraz swój odrębny rachunek. Jeśli w danym budynku są dwa mieszkania, dwa lokale, to każdy lokal ma osobne konto – podkreśla burmistrz Jacek Lelek.

Jeśli zatem kartka, pismo z numerem konta, które otrzymaliśmy z magistratu się zawieruszmy, to w żadnym wypadku nie spisujmy numeru rachunku od sąsiada, tylko skontaktujmy się raz jeszcze z urzędnikami, którzy podadzą ten właściwy.

Zobacz też: To już pewne! Skate park w Starym Sączu powstanie przy ulicy Podegrodzkiej!

Cała operacja odbyła się bez dodatkowych obciążeń finansowych dla samorządu a nowy system znacznie ułatwi i usprawni monitoring ściągalności opłat, dodatkowo uszczelni system śmieciowy.

Przy okazji podpytujemy burmistrza – w końcu nie tak dawno gmina rozstrzygała kolejny przetarg na odbiór odpadów komunalnych – co z wymiarem opłat? – Stawki zostały utrzymane na poziomie z zeszłego roku – uspokaja włodarz gminy. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu