Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
14/10/2020 - 10:10

Uwaga Stary Sącz: na św. Huberta zaczynają się zbiorowe polowania

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców gminy Stary Sącz. Podobnie jak na terenie samorządu podegrodzkiego i tu myśliwi zapowiadają tzw. polowania zbiorowe.

Uwaga Stary Sącz: na św. Huberta zaczynają się zbiorowe polowania

Tradycyjnie myśliwi odpowiedzialni za utrzymanie właściwych proporcji w liczebności konkretnych gatunków zwierząt w lasach Sądecczyzny zapowiadają tzw. polowania zbiorowe. W przypadku gminy Stary Sącz chodzi o myśliwych z Koła Łowieckiego „Darz Bór”.

W tym roku myśliwi polować będą w okolicy Gabonia – rewir 244, tyle, że za każdym razem w okolicy różnych przysiółków.

Zobacz też: Podegrodzie: będą polowania! Uważajcie na siebie w lesie

I tak już w dzień św. Huberta, czyli 7 listopada myśliwi zapowiadają swoją aktywność w okolicy przysiółków Wola, Jachlówka, Młyny. Polować będą na jelenie, dziki, sarny, lisy, kuny oraz bażanty.

28 listopada polowania skoncentrują się w okolicy osiedli Jaworzyna i Wypalone. Odstrzały obejmą te same gatunki jak wyżej z wyłączeniem bażantów.

24 grudnia odbędzie się tzw. polowanie wigilijne. Myśliwi polować będą znów na jelenie, dziki, sarny, lisy i kuny, ale w pobliżu przysiółków Nad Bobrem, Groń i Skalne.

Mieszkańcy osiedli Kabotki, Kadeckie, Sady i Wola powinni wiedzieć, że tu koło łowieckie zapowiada polowania na 2 stycznia. Gatunki do pozyskania? Dalej jelenie, dziki, sarny, lisy i kuny.

Wszystkie cztery polowania przeprowadzone zostaną w godzinach od 8.30 do 17.

Tereny objęte polowaniami muszą być – zgodnie z ustawą – przez myśliwych oznakowane tablicami informacyjnymi uprzedzającymi o zagrożeniu A właścicielom gruntów wchodzących w skład rewiru przysługuje prawo złożenia wniosku o wyłączenie ich z polowań. Taki wniosek trzeba złożyć do koła łowieckiego za pośrednictwem burmistrza. ([email protected] fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu