Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
20/11/2019 - 09:05

Uwaga na uszkodzony most! Ograniczenie tonażu w drodze do Kamionki Wielkiej

Most nad Kamienicą w ciągu ulicy Kamiennej w drodze na Kamionkę Wielką ma uszkodzone dźwigary! Miejski Zarząd Dróg wprowadził tu ograniczenia tonażu.

Wspomniany most to bardzo ważny element nie tylko infrastruktury drogowej Nowego Sącza, ale przede wszystkim kluczowe miejsce dla wszystkich mieszkańców gminy Kamionka Wielka, którzy jeżdżą tędy codziennie a tu okazało się, że zawodzą dźwigary.

Zobacz też: Los mostu na Lwowskiej w Nowym Sączu przesądzony? Jaki jest wynik ekspertyzy?

19 listopada MZD, czyli administrator mostu wprowadził tu ograniczenie tonażu – jeździć tędy mogą jedynie auta o całkowitym tonażu nie przekraczającym 3,5 tony. Ma to poważne konsekwencje dla organizacji transportu publicznego.

W obecnej chwili autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dojeżdżają do ulicy Prusa, tu trzeba wysiąść i przejść pieszo do przystanku Jamnica PKP, by dalej kontynuować jazdę do Kamionki Wielkiej i Boguszy.

Wójt Kamionki Wielkiej i prezydent Nowego Sącza już zawarli porozumienie, na mocy którego oba samorządy podejmą działania, które pozwolą na zminimalizowanie utrudnień dla mieszkańców obu samorządów. O rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

ES e.stachura@sadeczani.info Fot.:  ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu