Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
28/05/2019 - 20:50

Uwaga mystkowianie: bakterie coli w wodociągu! Pobierz wodę z beczkowozu

Nie mamy dziś dobrych wieści dla mieszkańców Mystkowa w gminie Kamionka Wielka. W ślad za złymi wynikami badań wody z tutejszego wodociągu sanepid kazał wstrzymać działalność tutejszych urządzeń. Woda pitna jest dziś dostarczana z beczkowozów.

Zobacz też: Kamionka Wielka: w końcu zdążysz do urzędu gminy po pracy

W systemie wodociągowym obsługiwanym przez Spółkę Wodociągową Mystków II badania wykazały obecność zagrażających zdrowiu a nawet życiu bakterii coli. Praca urządzeń została natychmiast wstrzymana do czasu wyeliminowania drobnoustrojów. Tym samym cześć mystkowian została bez wody w kranie. Sytuację ratuje gmina, która zgodnie z ustawowym obowiązkiem na czas awarii dostarcza i dostarczać będzie wodę zdatną do picia w beczkowozach, które ustawione zostały w trzech miejscach:
- obok kościoła w Mystkowie
- przy zatoczce autobusowej przysiółku Wyżna Wola
- w Mszalnicy obok remizy OSP.

Przy czym 28 maja, czyli dziś beczkowozy beczkowozy podstawione zostały o godzinie 18. A już jutro, czyli w środę 29 maja stać będą od godziny 6. rano.
Woda dostarczana będzie w ten sposób do czasu, gdy będzie można na nowo uruchomić urządzenia wodociągowe, czyli wtedy gdy badania wykażą, że woda jest wolna od bakterii  coli.

O godzinach podstawiania beczkowozów w kolejne dni i o wynikach badań wody gmina będzie informować na bieżąco na swojej stronie internetowej www.kamionkawielka.pl

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu