Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
09/06/2020 - 13:20

Uwaga: dziś wyłączają z ruchu kolejną ulicę w Nowym Sączu

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców Nowego Sącza – drogowcy wyłączają z ruchu kolejną ulicę w Nowym Sączu. Gdzie dokładnie i na jak długo?

Uwaga: dziś wyłączają z ruchu kolejną ulicę w Nowym Sączu

Choć remonty najważniejszych arterii w Nowym Sączu, czyli Grodzkiej, Kunegundy i Jagiellońskiej oraz Alei Sucharskiego nadal trwają, to Miejski Zarząd Dróg informuje o kolejnych utrudnieniach w ruchu. Tym razem rzecz dotyczy ulicy św. Heleny na osiedlu Helena.

Dziś rusza tu remont, podczas którego przebudowana będzie sama jezdnia, ale również chodniki i parking. Prace prowadzone będą na odcinku od Jesionowej do Starowiejskiej i mają potrwać do 30 czerwca.

Do tego czasu ruch w okolicy odbywać się będzie zgodnie z załączoną powyżej mapką – drogowcy postawili już stosowne znaki.

Przypominamy przy okazji, że na 30 czerwca wyznaczony jest też koniec prac na wspomnianych wcześniej: Grodzkiej, Kunegundy, Jagiellońskiej i Al. Sucharskiego oraz te prowadzone na ulicy Węgierskiej, przy której powstaje Castorama i nowa hala produkcyjna.

Zobacz też: Wczoraj lali nowy asfalt, dzisiaj go prują. Zamieszanie na Sucharskiego

Choć prace na Alejach Sucharskiego nawet „na oko” rzeczywiście mają się ku końcowi, to sądeczanie z niepokojem spoglądają w stronę oddania do użytku nowego ronda i otwarcia przejazdu przez Grodzką, bo choć rondo gotowe, to przekładka sieci, które funkcjonują w korpusie jezdni szła już w gorszym tempie. Dziś jednak donosimy – drogowcy, z którymi spotkaliśmy się na placu budowy wczoraj zapewniają: damy radę a jako dowód przedstawiają nawierzchnię, z której zniknęły wielometrowe dziury, które było widać kilka dni wcześniej.

Ale na tym nie koniec informacji z sądeckich ulic – dziś na Matejki pękła rura wodociągowa i trzeba było zamknąć spory odcinek jezdni na czas usunięcia awarii.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES i archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu