Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
27/06/2023 - 13:15

Urząd Miasta chce kupić samochody. Dlaczego musi wybrać elektryki?

Urząd Miasta w Nowym Sączu kupuje dwa nowe samochody o napędzie elektrycznym. By wyłonić dostawcę aut został ogłoszony przetarg na to zadanie. Na zakup pojazdów miasto chce wydać 205 tysięcy złotych (brutto).

Zobacz też: Elektrykiem po Nowym Sączu. Jak sprawdza się Nissan Leaf, jak Mustang Mach-E?

Będą to pierwsze samochody „elektryki”, jakie znajdą się w samochodowej flocie Urzędu Miasta. Jeszcze nie wiadomo, jakiej marki będą to auta. Na ich dostarczenie oferent, który wygra przetarg, ma dwa miesiące.

Dlaczego Urząd Miasta chce kupić samochody – „elektryki”?

- Takie zakupy wymusza na jednostkach samorządu terytorialnego Ustawa z 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych – wyjaśnia Mariusz Smoleń, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Wydział Komunikacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta Nowego Sącza. 

W poniedziałek (26 czerwca) nastąpiło otwarcie złożonych ofert. Obecnie trwa procedura wyboru najkorzystniejszej.

- Jeden z tych samochodów będzie używany przez Straż Miejską, a drugi zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby Urzędu Miasta – dodaje nasz rozmówca. – Mam tutaj na myśli wyjazdy na kontrole, przewóz poczty, zaopatrzenie, dozór inwestycji itp.

W budżecie miasta na 2023 rok zaplanowano 300 tysięcy złotych na modernizację floty i dostosowanie jej do wymogów elektromobilności.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu