Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
01/03/2020 - 12:30

Uroczysta Gala Sądeczanin Roku 2019: wielkie podziękowania dla Beaty Szydło

Podczas uroczystej Gali Sądeczanin Roku 2019 sądeczanie podziękowali byłej premier Beacie Szydło za jej wkład w przywrócenie jej wkład w przywrócenie jednostki wojskowej na Sądecczyznę. Była premier otrzymała okolicznościowy adres z podziękowaniami, piękne kwiaty oraz ciupagę strzelców podhalańskich. Beacie Szydło dziękowali Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin, Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników I Pułku Strzelców Podhalańskich, którzy wystąpili w historycznym umundurowaniu pułku.

Była premier Beata Szydło była honorowym gościem dzisiejszej uroczystej gali. Kiedy wyszła na scenę została przywitana gromkimi brawami.

- Szanowna pani premier chcemy dziś, jako sądeczanie chcemy wyrazić dziś ogromna radość z historycznego dla Sądecczyzny wydarzenia. Decyzją rządu RP, ogłoszoną przez ministra obrony narodowej 16 maja 2019 roku, w obecności pani premier, a także liczącej kilkadziesiąt osób delegacji sądeczan oraz żołnierzy Brygady Strzelców Podhalańskich, wojsko polskie odwołujące się do tradycji I Pułku Strzelców Podhalańskich wraca na Sądecczyznę – powiedział Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna. – Realizacja tego wielkiego marzenia Sądeczan była możliwa dzięki zaangażowaniu się pani premier. Od początku była pani niekwestionowaną orędowniczką inicjatywy mieszkańców Ziemi Sądeckiej, wspierając na każdym kroku działania w tej materii.

Sądecczyzna jest ziemią dumnych ludzi, dla których spuścizna praojców, historia i tradycja, budowały i wierzymy, że nadal będą budować postawy kolejnych pokoleń sądeczan.

- Sądeczanie nigdy nie zapomną tego z jak wielką determinacją i zaangażowaniem włączyła się pani w działania  na rzecz przywrócenia wojska nawiązującego do chlubnej tradycji Podhalańczyków. To zatroskanie i pełne oddanie sprawie na zawsze stawiają panią w gronie osób, które z pełną życzliwością będą przyjmowane na Ziemi Sądeckiej. Dzisiaj możemy nazwać panią Ambasadorem Sądecczyzny.

Beata Szydło była naprawdę mile zaskoczona. Dzisiaj na scenie zostały jej wręczone okolicznościowy adres z podziękowaniami i piękne kwiaty, a przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników I Pułku Strzelców Podhalańskich przekazali byłej premier pamiątkową ciupagę.

- Bardzo serdecznie chcę podziękować za dzisiejsze zaproszenie i za wyróżnienie – rozpoczęła była premier. – Moja rola przy państwa inicjatywie była naprawdę niewielka. Moja rolą było to, aby wesprzeć i poprzeć państwa zaangażowanie, poprzeć państwa inicjatywę mieszkańców tej ziemi – Ziemi Nowosądeckiej i cieszyć się z decyzji polskiego rządu. Nie udałoby się to, gdyby nie zaangażowanie Was wszystkich, gdybyśmy wszyscy zgodnie nie pracowali przy tej inicjatywie. Dzisiaj możemy mówić z satysfakcją, że Podhalańczycy wracają do Nowego Sącza, dlatego, że bardzo mocno zabiegali o to wszyscy mieszkańcy tej ziemi. Zgodnie – samorządowcy, parlamentarzyści, ci wszyscy, którzy mogli przekazać państwa wolę, państwa życzenie. Chcę Państwu pogratulować. Cieszmy się tym, że Podhalańczycy znowu są w Nowym Sączu.

i.michalec@sadeczanin.info, fot.: Adrian Maraś.Dziękujemy za przesłanie błędu