Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
09/06/2017 - 16:30

Uratował kobietę z płonącego mieszkania a miał tylko remontować elewację jej bloku!

Okazuje się, że historia pożaru mieszkania w bloku przy ulicy Broniewskiego ma jeszcze jeden wątek. Lokatorkę z ognia uratował mężczyzna, który… miał jedynie zajmować się remontem elewacji bloku. Do pożaru doszło dziś 9 czerwca około godziny 9.00 rano.

O szczegółach pożaru pisaliśmy w publikacji Broniewskiego zablokowana, bo paliło się mieszkanie w bloku. Straż nie mogła wjechać na osiedle!

Wtedy ani dyżurny ze straży, ani z policji nie mieli pełnych danych o przebiegu akcji. Już po ich zebraniu okazało się, że kobietę z palącego się mieszkania ewakuował pracownik, który zajmował się remontem elewacji w bloku.

Równolegle do strażaków na miejsce ruszyła policja, policjanci byli pierwsi na miejscu i tak donoszą o zdarzeniu:

- Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce i gdy wbiegli na klatkę schodową ustalili, że pracownik firmy odnawiającej elewację ewakuował już z mieszkania kobietę, która przez balkon powiadomiła go o pożarze. Z uwagi jednak na to, że zadymienie na klatce schodowej mogło zagrażać życiu i zdrowiu lokatorów sąsiadujących mieszkań, policjanci ewakuowali z bloku jeszcze 10 osób – mówi w ich imieniu mł. asp. Iwona Grzebyk Dulak oficer prasowy KMP w NS.

Zobacz też: Doszczętnie spłonęło auto. Gdzie? Przy DK 75 na trasie Brzesko – Nowy Sącz

Remont elewacji prowadzony jest od strony balkonów a palił się pokój z drugiej strony bloku. Kobieta z płonącego mieszkania poprosiła o pomoc przez balkon.

ES [email protected] Fot.: KM PSP w NS

pożar przy Broniewskiego
Fot.: KM PSP w NS


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)