Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
16/06/2019 - 13:30

Upał taki, że instynkt samozachowawczy nie działa? Nasza miss natury [ZDJĘCIA]

Żar leje się z nieba tak intensywnie, że zwierzęta w poszukiwaniu ochłody niemal wyłączają swój instynkt samozachowawczy. Ta cudna jaszczurka wolała zaryzykować bezpośredni kontakt z autorką zdjęć i dwoma rozbrykanymi dzieciakami niż wyjść z miski z wodą usytuowanej w cieniu.

Piękność tę spotkałyśmy na działkach „Poprad” w Starym Sączu. Mimo że mogła się salwować ucieczką, wolała się chłodzić. Pozowała nam kilkanaście minut. Zniosła stoicko nasze ochy i achy prezentując swoje cudne kolory. Jedynie pulsowanie podgardla gdy robiłam zbliżenia dowodziły, że zwierzątko się boi. Podjęłyśmy zgodnie decyzję, że teraz już zawsze zostawiać będziemy na działce jakieś pojemniki z wodą. Czy znów nagrodą będzie obcowanie z podobnym cudem natury? Możemy mieć tylko nadzieję.

ES [email protected] Fot.: ES

Upał taki, że instynkt samozachowawczy nie działa? Nasza miss natury [ZDJĘCIA]
Żar leje się z nieba tak intensywnie, że zwierzęta w poszukiwaniu ochłody niemal wyłączają swój instynkt samozachowawczy. Ta cudna jaszczurka wolała zaryzykować bezpośredni kontakt z autorką zdjęć i dwoma rozbrykanymi dzieciakami niż wyjść z miski z wodą usytuowanej w cieniu. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)