Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
27/08/2019 - 15:15

Upał na koniec wakacji. Jak długo jeszcze żar poleje się z nieba

Jedni na upał narzekają, inni są zadowoleni z gorącej końcówki wakacji i z lubością smażą się na słońcu. Termometry grzeją się do czerwoności. Słupki rtęci pokazują na Sądecczyźnie ponad 30 stopni Celsjusza.

Aura zaserwowała nam bardzo gorący finisz wakacji. Do końca tygodnia na Sądecczyźnie temperatura będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają nie tylko przed upałami, ale także przed burzami z gradem, które przetaczają się nad południem Polski.

czytaj też Strach na szlaku. Niedźwiedzica z małymi spaceruje po Beskidzie Sądeckim

Na razie  niebo jest błękitne, ale wedle zapowiedzi meteorologów  mogą nadejść  do nas burze z deszczem i porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę.  Poziom opadów sięgnie miejscami od 20 do 30 milimetrów, lokalnie nawet do 40 milimetrów. Miejscami możliwy grad.

To już kolejne ostrzeżenie w ostatnich dniach. To, że tego typu informacji nie należy lekceważyć dowodzi tragedia na Giewoncie. W małopolskich szpitalach jest jeszcze 27 osób poszkodowanych podczas czwartkowej burzy w Tatrach. Stan trojga dzieci, które leczone są w Krakowie Prokocimiu, wciąż jest poważny.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe