Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
12/08/2023 - 16:45

Unieważnili przetarg na rozbudowę wodociągu dla Łącka i Czerńca

Gmina Łącko unieważniła przetarg na rozbudowę sieci wodociągowej wraz z budową zbiornika w miejscowości Łącko i Czerniec. Co teraz?

Przedmiot zamówienia obejmował – w skrócie - budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz hydrantami i z kablową siecią sterowania, budowę odcinka sieci kanalizacji deszczowej, budowę zbiornika na wodę pitną oraz stacji dezynfekcji wraz z monitoringiem i ogrodzeniem, remont komory zasuw przy zbiorniku wody pitnej, wymianę rozdzielnicy itd.

Sam zbiornik na wodę ma mieć powierzchnię 41,32 metra kwadratowego a jego pojemność użytkowa nie może być niższa niż 150 metrów sześciennych.   

KGW z Czarnego Potoku szczepi tym, co najlepsze: tradycją i folklorem

Przyznacie – brzmi to imponująco tym bardziej, że zgodnie z planem wszystkie roboty mają być gotowe do 30 listopada tego roku. Tyle, że na razie nie udało się znaleźć wykonawcy. Dlaczego? W przetargu wzięły udział cztery firmy: PHU „INKO 2001” z Nowego Sącza z wyceną 3 772 524 zł, Instal-Bud Andrzej Sołtys z Dąbrowy z kwotą 3 604 966 zł, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe WOLIMEX z Limanowej, które oszacowało wartość robót na 3 437 769 zł oraz HYDROTECH z Męciny z ceną 2 956 859 zł. A gmina Łącko zarezerwowała na ten cel 2 940 000 zł brutto. Tym samym samorząd przetarg unieważnił. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Łąckie Zacisze, na które góry masz ochotę? Bo stąd wszędzie blisko

A my przypomnijmy, że rozbudowa sieci wodno - kanalizacyjnej to jeden z priorytetów samorządu w tej kadencji. W kwietniu Łącko podpisało umowę na budowę sieci dla Maszkowic na osiedlu Łęg. Wszystkie prace mają być wykonane do końca października 2023 roku a chodzi o budowę 2,6 kilometra sieci kanalizacyjnej i dobudowanie nowego odcinka wodociągu o długości 143 metrów.

Dzięki temu kolejne 25 budynków zostanie podpięte do kanalizacji, a 5 zostanie podłączone do sieci wodociągowej. Cała inwestycja ma kosztować ponad 2,5 miliona złotych, a dokładnie 2 643 184 zł. Z tego blisko 2 150 000 złotych to dotacja pozyskana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. ([email protected] Fot.: ilustracyjne - oczyszczalnia w Kadczy UG Łącko) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu