Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
06/06/2023 - 08:25

Ulica w Nowym Sączu nadal będzie dziurawa, bo wójt Kamionki Wielkiej nie dał pieniędzy?

Taka sytuacja. Jeśli gmina Kamionka Wielka się do tego nie dołoży, to remontu nowosądeckiej ulicy Kamiennej w najbliższym czasie nie będzie. Impas trwa od roku.

Ulica w Nowym Sączu nadal będzie dziurawa, bo wójt Kamionki Wielkiej nie dał pieniędzy?

Odcinek ulicy Kamiennej od miejsca, gdzie zakończono remont do rogatek Kamionki Małej na terenie gminy Kamionka Wielka w niczym nie różni się stanem od ulicy Węgierskiej. No dramat po prostu, a jeszcze brak chodnika. Pisaliśmy o tym m.in. w publikacji Prosimy o ten kilometr chodnika od lat! Gorzkie słowa z Kamionki Małej i miasta

Temat znów mocno wybrzmiał w czerwcu 2022 roku. Okoliczni mocno liczyli na to, że Kamienną uda się dokończyć w tym samym czasie, kiedy będzie budowany nowy most na Kamienicy i przebudowywana ulica Piłsudskiego. – I niech wszyscy będą świadomi, że to wspólne pospolite ruszenie mieszkańców Kamionki Wielkiej i Nowego Sącza. Jeśli w tej sprawie nie zapadną w końcu wiążące decyzje, ludzie są gotowi iść protestować prosto do ratusza w Nowym Sączu – podkreślał wtedy radny powiatowy Michał Nowak a pismo z podpisami mieszkańców trafiło na biurko prezydenta Nowego Sącza 16 maja.

Prezydent Ludomir Handzel z miejsca zastrzegł, że doskonale zdaje sobie sprawę, iż stan spornego odcinka Kamiennej rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia, ale miasto nie ma pieniędzy na jego remont. Handzel poprosił zatem formalnie o wsparcie finansowe wójta Kamionki Wielkiej. Co ma nowosądecka ulica do gminy? Według prezydenta głównymi użytkownikami Kamiennej są właśnie mieszkańcy Kamionki Wielkiej.

Zobacz też: Przez nowy most na Kamienicy przejedziemy już w wakacje?

Tu na marginesie przypomnijmy, że Kamionka Wielka w sierpniu 2020 roku przekazała już miastu 200 000 zł na budowę przeprawy tymczasowej na Kamienicy zaraz po tym, jak dotychczasowy most trzeba było zamknąć, bo się dosłownie zaczął sypać.

Ale już apel Handzla w sprawie Kamiennej wójt Andrzej Stanek skwitował krótko – nie może być tak, że Kamionka Wielka miałaby się dokładać do każdej drogi prowadzącej do centrum, która należy do Nowego Sącza tylko dlatego, że korzystają z niej również mieszkańcy gminy. Samorządu Kamionki Wielkiej po prostu na to nie stać.

Od tamtej wypowiedzi minął rok. Może coś się jednak w tej sprawie zmieniło? Pytamy o to prezydenta Ludomira Handzla. – Wójt formalnie odmówił udzielenia pomocy finansowej – informuje gospodarz Nowego Sącza i raz jeszcze podkreśla, że bez pomocy finansowej ze strony Kamionki Wielkiej miasto w najbliższym czasie samo inwestycji nie udźwignie. Gospodarz miasta nadal podtrzymuje stanowisko, że to przede wszystkim mieszkańcy gminy korzystają z ulicy Kamiennej tym samym ich partycypacja w kosztach remontu powinna być dla wszystkich czymś oczywistym…

My jednak ocenę sytuacji zostawiamy samym Czytelnikom.

([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu