Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
22/10/2020 - 15:10

Ukradli z banku sejf, kradzione auto spalili. Policja ujawnia nowe fakty [FILM]

Najpierw ukradli samochód, potem włamali się do banku w Męcinie, z którego zabrali sejf z pieniędzmi. Następnie porzucili i podpalili kradziony samochód w krzakach w Kaninie. Teraz szuka ich policja.

Tak jak już pisaliśmy na łamach "Sądeczanina", do włamania doszło około godziny 2 w nocy z wtorku na środę (20/21 października).

- Zamaskowani bandyci za pomocą samochodu marki Nissan Patrol, który wcześniej skradli w Limanowej, wyłamali drzwi do centrum handlowego w Męcinie, w którym znajdował się bank. Następnie weszli na piętro, wybili szybę w drzwiach i w ten sposób dostali się do placówki banku – powiedział dla „Sądeczanina” mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zobacz też Zuchwały napad na bank w Męcinie. Scenariusz jak z filmu [WIDEO]

Jak się okazało, włamywacze skradli z banku mały sejf. Policja nie chce ujawniać, jaka kwota była w środku. Wiadomo jedynie tyle, że straty jakie przestępcy wyrządzili uszkadzając samochód oraz drzwi banku i centrum handlowego były większe, aniżeli skradziona suma pieniędzy, która znajdowała się w sejfie.

Skradziony samochód, którym się poruszali, sprawcy porzucili kilka kilometrów dalej, w zaroślach w Kaninie. Następnie spalili pojazd, aby zatrzeć ślady i przesiedli się do innego auta.

Policjanci z Limanowej i Krakowa zabezpieczyli skradziony samochód oraz monitoring z centrum handlowego. Przestępcy wciąż jeszcze nie zostali zatrzymani. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. R. Gajewski, Film D. Szlag)

Obrobili bank w Męcinie, a kradzione auto spalili i porzucili w Kaninie
Nieznani sprawcy włamali się do banku w Męcinie, który znajduje się w centrum handlowym. Policjanci znaleźli samochód, którym prawdopodobnie uciekali przestępcy. Wszystko wskazuje na to, że włamywacze spalili auto, aby zatuszować ślady, a następnie porzucili je w zaroślach na pograniczu Siekierczyny i Kaniny.


Dziękujemy za przesłanie błędu