Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
27/05/2023 - 21:55

Ukradła 1,5 mln zł. Sądecki sąd zastosował wobec niej areszt tymczasowy. Grozi jej 10 lat więzienia

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec 34-letniej byłej pracownicy jednego z małopolskich banków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kobieta oszukała swoich klientów na 1,5 mln zł.

Podejrzana to mieszkanka wojewódzka mazowieckiego, która była zatrudniona w jednym z banków w Małopolsce jako doradca klienta. Początkowo 34-latka pracowała w oddziale banku w Zakopanem, a następnie w Krakowie. Kobiecie przedstawiono zarzuty popełnienia w okresie od października 2019 r. do czerwca 2022 r. trzynastu przestępstw na szkodę klientów banku.

- Istota tych przestępstw polegała na: przywłaszczaniu pieniędzy klientów pod pozorem wykonywania rzeczywistych czynności bankowych; wykorzystywaniu danych osobowych klientów do zawierania rzekomo przez nich umów kredytowych i przywłaszczaniu uzyskanych z tego tytułu środków pieniężnych; zachęcaniu, bez posiadania do tego uprawnień, klientów banku do inwestycji, które były fikcyjne albo przekraczały dopuszczalną dla klienta granicę ryzyka – informuje prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Podejrzana częściowo przyznała się do popełnienia zarzuconych jej przestępstw. Grozi jej do 10 lat więzienia.

[email protected], fot. KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu