Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
19/04/2018 - 12:35

Uczniowie piszą testy gimnazjalne. Dzisiaj zdawali matematykę i przedmioty przyrodnicze

Gimnazjaliści z całej Polski piszą egzaminy gimnazjalne. Dzisiaj zmierzyli się z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi. Jak im poszło?

O godz. 9 uczniowie usiedli w ławkach i sprawdzili poziom swojej wiedzy z biologii, chemii, geografii i fizyki. Na uporanie się z tymi zadaniami mieli zaledwie 60 minut. O godzinie 11 nastolatkowie weszli na salę egzaminacyjną po raz drugi. Tym razem zmierzyli się z matematyką. Na rozwiązanie testów mieli 90 minut. Jak im poszło? Młodzież nie poddała się stresowi. Do egzaminów podchodzą z uśmiechem na twarzy.

- Jestem zadowolona z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, aczkolwiek mogło być lepiej. Najtrudniejsza dla mnie była chemia. Zaraz wchodzę na egzamin z matematyki, a zapomniałam zabrać linijki. Mam nadzieję, że nie będzie potrzebna- śmieje się Sara Bydłoń, uczennica Gimnazjum nr. 1 im. J. Długosza w Nowym Sączu.

Zobacz też Nie dali się stresowi. Gimnazjaliści piszą pierwszy w swoim życiu egzamin [ZDJĘCIA]

- Myślę, że dobrze mi poszła część przyrodnicza. Matematyki nie boję się. Na luzie podchodzę do tego egzaminu. Najwyżej będę strzelał odpowiedzi – mówi żartobliwie Piotr Świderski.

- Egzamin z przedmiotów przyrodniczych dobrze mi poszedł. Najbardziej bałam się historii, którą zdawaliśmy wczoraj. Po ukończonym gimnazjum chciałabym kontynuować naukę w liceum albo technikum o kierunku turystycznym. W przyszłości chcę być przewodnikiem wycieczek lub stewardessą - mówi Patrycja Stach.

Gimnazjalistów czeka jeszcze egzamin z języka obcego, który odbędzie się w piątek. Poziom podstawowy będzie trwał godzinę (dyslektycy pisać będą 80 minut). Przystępują do niego wszyscy gimnazjaliści. Po krótkiej przerwie zacznie się egzamin dla uczniów, którzy pisać będą egzamin językowy na poziomie rozszerzonym. Do egzaminu językowego (rozszerzonego) mogą przystąpić uczniowie, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Zobacz też Egzamin gimnazjalny 2018! PYTANIA I ODPOWIEDZI z historii, WOS-u i języka polskiego [ARKUSZE CKE]

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek, to będzie go pisał w drugim terminie - 4, 5 i 6 czerwca. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 15 czerwca.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu