Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
11/08/2022 - 12:10

Uczniowie odpoczywają na wakacjach, a w ich szkołach trwa poważny remont

Trwają prace przy termomodernizacji trzech szkół w gminie Łącko. Po wakacjach uczniowie z Zabrzeży, Szczereża i Jazowska wrócą do odnowionych placówek.

Choć uczniom nie w głowie jeszcze powrót do szkoły, w ich placówkach trwają poważne zmiany. Szkoły Podstawowe w Szczereżu, Zabrzeży i Jazowsku zostały poddane termomodernizacji.

Takie prace mają zwiększyć wydajność energetyczną budynku. W grę wchodzi wymiana stolarki okiennej i drzwi, a także źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Tym samym szkoły staną się tańsze w utrzymaniu i bardziej komfortowe dla uczniów i pracowników.

We wszystkich trzech szkołach docieplone zostały ściany i stropy. Wymieniono też drzwi i okna, co pozwoli zatrzymać ciepło w budynku. W trzech miejscowościach pojawią się również panele fotowoltaiczne. Zostaną one połączone z projektowanymi instalacjami budynku oraz siecią elektroenergetyczną.

Szkoła w Zabrzeży doczeka się nowego dachu. W Jazowsku pokrycie dachowe zostanie wymienione na starej części budynku.

Dodatkowo, w Zabrzeży remontowana jest kotłownia. Kocioł olejowy zostanie zastąpiony kotłem na gaz. Wymieniona będzie też instalacja centralnego ogrzewania.

Pracami zajmują się dwie firmy budowlane – z Cieniawy (Zabrzeż, Szczereż) i z Barcic Dolnych (Jazowsko). O wynikach przetargu informowaliśmy tutaj: Trzy szkoły w gminie Łącko doczekają się modernizacji. Umowy są już podpisane

Łącznie na termomodernizację szkół gmina Łącko wyda około 3,5 miliona złotych. Samorząd może się jednak pochwalić ogromnym dofinansowaniem, jakie pozyskał z rządowego funduszu „Polski Ład”. Gmina dostała na ten cel ponad 3 miliony złotych. ([email protected], fot. UG Łącko)Dziękujemy za przesłanie błędu