Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
29/06/2020 - 19:00

U rodzącej potwierdzono COVID-19. Pacjentka trafiła do szpitala w Krakowie

Ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu została przetransportowana do Krakowa pacjentka, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Trafiła ona do szpitala jednoimiennego, a jej narodzone dziecko znajduje się teraz pod troskliwą opieką lekarzy i personelu sądeckiej lecznicy.

- Pacjentka z akcją porodową została przyjęta w sobotę na oddział ginekologiczno-położniczy naszego szpitala – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzeczniczka sądeckiego szpitala. – Już po porodzie otrzymaliśmy informację, że pacjentka jest zakażona koronawirusem.

Szpital natychmiast wdrożył niezbędne procedury sanitarne. Kobieta został przetransportowana z Nowego Sącza do jednoimiennego szpitala w Krakowie.

- Dziecko jest u nas – dodaje rzeczniczka. – Po siedmiu dniach maleństwu zostanie zrobiony wymaz.

Personel, który miał bezpośredni kontakt z pacjentką jest objęty kwarantanną, zgodnie z zaleceniami Sanepidu. To są trzy położne, jedna pielęgniarka neonatologiczna i jeden lekarz.

Oddział ginekologiczno-położniczy działa normalnie.

- Trzynaście innych pacjentek, które nie miały bezpośredniego kontaktu z zakażoną, nadal dla bezpieczeństwa pozostają w oddziale – mówi Agnieszka Zelek-Rachtan. – Po siedmiu dniach będą miały pobrany wymaz. Jedna pacjentka, która przebywała w sali z zakażoną jest całkowicie odizolowana od innych pacjentek. Przebywa na oddziale.

Przypomnijmy, że w sądeckim szpitalu nadal zamknięty jest oddział neurologiczny. W ubiegłym tygodniu trafił tam również pacjent, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pacjent ten również został przewieziony do jednoimiennego szpitala w Krakowie.

i.michalec@sadeczanin.info. Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu