Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
24/01/2020 - 10:15

Tylu ludzi o nią walczyło. Nie udało się. Teraz Justyna wyruszy w ostatnią drogę

Rodzina znajomi, przyjaciele… tylu ludzi walczyło o to, żeby mogła żyć. Nie udało się. Justyna Stochel przegrała walkę z rakiem mózgu. Zmarła w nocy z wtorku na środę. W sobotę wyruszy w swoją ostatnią drogę.

I ona i cała armia ludzi walczyli z guzem mózgu, który ją zaatakował. I ona i inni przegrali wyścig ze śmiercią. Odejście Justyny Stochel, która miała ledwie 20 lat poruszyło nie tylko mieszkańców Limanowej. Także tych, którzy jej nie znali, ale włączyli się w zbiórkę pieniędzy na terapię dającą nadzieję na ratunek.

Czytaj też Justyna była wulkanem optymizmu i energii

Śmiertelna choroba wdarła się w życie Justyny cztery lata temu. Dziewczyna od razu trafiła na salę operacyjną. Guza niestety nie udało się wyciąć w całości. Operacja skończyła się niedowładem prawej strony ciała. Potem była radioterapia i chemioterapia… wydawało się, że Justynie udało się pokonać chorobę. W lutym ubiegłego roku nastąpił jej nawrót. Nie pomogła kosztowna, nowatorska terapia, na którą udało się zebrać 800 tysięcy złotych.

Czytaj też Jej śmiech do tej pory dźwięczy im w uszach. Smierć przyszła po nią w nocy  

Justyna Stochel zmarła w nocy z wtorku na środę. W sobotę wyruszy w swoją ostatnią drogę. Żałobna msza zostanie odprawiona w sobotę o trzynastej trzydzieści w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Po nabożeństwie kondukt pogrzebowy wyruszy na cmentarz komunalny.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. Facebook

W sobotę 25 stycznia pożegnamy 20-letnię Justynę Stochel
Kilkanaście tysięcy osób pomagało Justnie Stochel w jej zmaganiach z guzem mózgu modlitwą i udziałem w zbiórce pieniędzy na jej leczenie. Nie udało się. Wielu z nas weźmie dziś udział w ostatnim pożegnaniu Justyny w Limanowej. Zapamiętamy ją taką, jaka była: dzielną, uśmiechniętą i pełną nadziei.


Dziękujemy za przesłanie błędu