Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
14/08/2022 - 20:00

Tylicz:"saneczkowy" festyn rodzinny. Zbierali pieniądze na leczenie nastolatki

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich "Jarzębinki" i Rada Sołecka zorganizowali w sobotę (13 sierpnia) sportowy festyn rodzinny w Tyliczu. Dochód z niego przeznaczony jest na leczenie Eleni, chorej piętnastolatki, mieszkanki Gminy Krynica.

W sobotę (13 sierpnia) na stadionie w Tyliczu odbył się festyn rodzinny, który miał przede wszystkim sportowy charakter. Letnie zawody saneczkowe, z udziałem Marka Skowrońskiego, menedżera sportu, instruktora saneczkarstwa, a zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju, przeznaczone były dla małych i dużych.

W rozgrywkach startowały dzieci, ale też ich rodzice oraz babcie i dziadkowie. Zabawa była wyśmienita!

Chociaż był to przede wszystkim sportowy festyn, ale nie zabrakło na nim również innych atrakcji. W programie znalazły się koncerty zespołów regionalnych, a także animacje dla dzieci.

Ponadto gościom serwowano pyszności, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich "Jarzębinki" z Tylicza. Na stołach pojawiły się m.in: ciasta, wśród których królowały serniki i szarlotki. 

Zbiórka pieniędzy z festynu, którą prowadzi Fundacja Sursum Corda, przeznaczona jest na leczenie 15-letniej Eleni, chorej na chłoniaka. Dziewczyna kocha taniec, przed chorobą uczęszczała również na lekcje jazdy konnej. Spotkania z rówieśnikami były ważną częścią życia nastolatki. Nagrywała też tik-toki, co sprawiało jej wielką radość.

Eleni, wraz z jej siostrami wychowuje samotnie mama, gdyż ojciec rodziny zmarł. Pomimo wysokich rokowań na całkowite wyleczenie, nie jest łatwo. Dziewczyna przyjmuje najcięższą chemię, na którą musi dojeżdżać aż 140 km. Obecnie potrzebne są środki na jej leczenie. Walkę o zdrowie nastolatki można wesprzeć tutaj: https://chcepomagac.org/zbiorki/eleni-pawlowska-18212/  

Festyn rodzinny w Tyliczu zorganizowali: Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich "Jarzębinki" i Rada Sołecka. (MK). fot. (MK)Dziękujemy za przesłanie błędu