Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
08/12/2019 - 19:50

Tylicz, Krynica: przybywajcie na narty! Stoki pełne śniegu, jazda gwarantowana

To był pierwszy weekend, podczas którego na stokach narciarskich w Gminie Krynica-Zdrój pojawili się pierwsi narciarze. Warunki są sprzyjające, temperatura nieco poniżej zera, dużo śniegu. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników białego szaleństwa skorzystało z zimowej oferty.

Tylicz i Krynica już gotowe na narciarzy

Stoki narciarskie przygotowywano od końca listopada, przez ostatni tydzień. Pracownicy robili wszystko co mogli, aby zostały uruchomione i to im się w pełni udało. W ruch poszły armatki, sypiące śniegiem, zarówno w dzień, jak i nocą.

We wtorek zaczął padać śnieg z nieba, a temperatura spadła nawet poniżej 10 st. w nocy. Teraz nic już nie stanęło na przeszkodzie, aby pierwsi narciarze z zadowoleniem szusowali. 

W ten sposób oficjalnie miłośnicy białego szaleństwa rozpoczęli sezon 2019/2020. Na stokach szusowali zarówno ci, którzy od dawna jeżdżą na nartach, jak i dzieci stawiające pierwsze kroki na dwóch deskach.

Narciarze przyjechali nie tylko z okolic Krynicy, ale także z odleglejszych stron naszego kraju oraz z sąsiedniej Słowacji.

(MK) fot. aut. 

Tylicz, Krynica: przybywajcie na narty! Stoki pełne śniegu, jazda gwarantowana
To pierwszy weekend (7-8 grudnia), podczas którego na stokach narciarskich w Gminie Krynica-Zdrój pojawili się pierwsi narciarze. Warunki są sprzyjające, temperatura nieco poniżej zera, dużo śniegu. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników białego szaleństwa skorzystało z zimowej oferty.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe