Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
przewiń w dół
24/08/2017 - 10:45

TVN kręcił nasz temat: psia Apokalipsa na Zamenhofa w „Uwadze” już dziś, 24 sierpnia

Stacja TVN nakręciła reportaż o dramacie przy ul. Zamenhofa w Nowym Sączu. W bloku, w 37-metrowym mieszkaniu na czwartym piętrze dwoje lokatorów trzyma aż 22 psy. Nie wyprowadza ich wcale, a psie fekalia już doprowadziły do ruiny strop między piętrami.

Mimo wyroku eksmisji psów, który prawowita właścicielka mieszkania uzyskała już dwa lata temu, psy nadal w nim mieszkają a sanepid otwarcie mówi o zagrożeniu epidemiologicznym. Kobiety nie stać na opłacenie im miejsca w schronisku. Po interwencji Sądeczaninia pomoc w pokryciu kosztów wywozu psów zadeklarował Urząd Miasta, który jako właściciel zniszczonego poniżej mieszkania jest stroną poszkodowana na równi z pozostałymi lokatorami.

O kolejnych odsłonach psiej i ludzkiej gehenny pisaliśmy w publikacjach:

Psia apokalipsa w dwupokojowym mieszkaniu na czwartym piętrze! Strop się wali od fekaliów 22 psów 

Jeśli odbierzecie mi psy, to się zabiję - mówi właściciel 22 psów z Zamenhofa 

Groźba epidemii jest całkowicie realna! Ale sanepid 22 psów z mieszkania nie usunie… 

Właścicieli psów z Zamenhofa boją się wszystkie okoliczne schroniska! Miasto weźmie na siebie koszt eksmisji czworonogów?

Kilka dni po tym, jak portal Sadeczanin.info  ruszył jako pierwszy z pomocą lokatorom mieszkań obok sprawą zajęła się ekipa programu „Uwaga” emitowanego przez stację TVN. W efekcie powstał reportaż, który ma zostać wyemitowany już dziś o godzinie 19.45.

Jak brzmi oficjalna zapowiedź?

- Szczekanie, fetor psich odchodów, groźby i wyzwiska - to codzienność mieszkańców bloku w Nowym Sączu. Cztery lata temu do jednego z niewielkich mieszkań wprowadził się Janusz T. i jego partnerka Janina P. Zaraz potem zaczęli sprowadzać tam psy, których dziś na małej powierzchni jest ponad dwadzieścia. Choć udało się uzyskać sądowy nakaz eksmisji zwierząt sytuacja z dnia na dzień pogarsza się, właściciele psów grożą sąsiadom wysadzeniem budynku, a ci boją się o swoje bezpieczeństwo. Reportaż w UWADZE! dziś o 19.50.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu