Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
12/11/2022 - 10:00

Tutaj mieszkania rozeszły się na pniu. Lokatorzy nie mogą doczekać się przeprowadzki [ZDJĘCIA]

Nawet pół miliarda złotych zamierza przeznaczyć miasto Nowy Sącz na realizację budownictwa wielorodzinnego. W ciągu najbliższych pięciu lat ma powstać prawie tysiąc mieszkań na wynajem. Plany te nakreślili niedawno prezydent Ludomir Handzel i Jacek Żelasko, prezes miejskiej spółki Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa nowego bloku przy ul. Czecha zbliża się właśnie ku końcowi.

Czytaj także: To nie utopijna wizja. To nowoczesny kompleks leczniczy na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Z mieszkaniami na wynajem w Nowym Sączu był do tej pory spory problem. Sytuacja ma się jednak i to już w najbliższych latach zmienić na korzyść.

Budowa pierwszego bloku z 53 mieszkaniami na wynajem przy ul. B. Czecha ruszyła w sierpniu ubiegłego roku, a teraz zbliża się ku końcowi. Jest to, co trzeba podkreślić, pierwszy nowy blok, który Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało od przynajmniej dekady. Tę inwestycję realizuje firma Blackbird. Ta sama, która buduje nowy stadion Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu.

- Budowa segmentu A. za chwilę będzie skończona – mówi Jacek Żelasko, prezes STBS w Nowym Sączu. – Zrobimy wszystko, co możliwe, aby ten blok jak najszybciej oddać do użytku. Jeśli pogoda będzie sprzyjała, to zakładamy, że na przełomie roku będziemy zgłaszać ten budynek do niezbędnych odbiorów.

Czytaj także: Patriotyczne śpiewanie pod Dębem Wolności w Nowym Sączu. Wzięły w nim tłumy [FILM, ZDJĘCIA]

Jak mówi prezes miejskiej spółki zostały już podpisane umowy partycypacyjne na wszystkie znajdujące się w tym bloku mieszania. Są one wynajmowane lokatorom. Pierwsi z nich powinni się wprowadzać do tego bloku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Według szacunków ta inwestycja powinna zamknąć się kwotą 16 mln złotych.

Już też rozpoczęły się w pobliżu bloku A prace przy budowie kolejnych segmentów bloku (B i C), z 111 mieszkaniami od strony ul. 29 Listopada. Trwają prace ziemne. Na placu budowy można zobaczyć już głębokie wykopy.

- W tym przypadku procedowane są kwestie formalne – dodaje Jacek Żelasko

Segmenty B i C mają być zakończone na przełomie 2023 i 2024 roku

Jak zapewnia prezes tej miejskiej spółki Jacek Żelasko, mieszkania będą dostępne na kieszeń klasy średniej. Podkreśla również, że atutem tych mieszkań są stosunkowo niskie opłaty.

Mieszkania budowane w tym rejonie miasta mają wysoki standard. Posiadają balkon albo taras. Są to budynki z garażami podziemnymi, windami i dostępem dla osób z niepełnosprawnościami. Posiadają też ogrzewanie systemowe MPEC, fotowoltaikę. W jednym z tych budynków planowane jest uruchomienie przedszkola. Nie zabraknie też placu zabaw.

Tam też ma być wybudowana kolejna w mieście tężnia solankowa. Takie są plany. ([email protected]), fot. IM.

W Nowym Sączu jest głód mieszkań. Te rozeszły się na pniu
Jest to, co trzeba podkreślić, pierwszy nowy blok, który Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało od przynajmniej dekadyMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu