Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
16/07/2020 - 12:35

Testy na COVID-19 przeszedł cały magistrat w Starym Sączu

Po wykryciu COVID-19 u jednego z pracowników urzędu miejskiego w Starym Sączu władze gminy podjęły decyzję o skierowaniu na testy wszystkich osób zatrudnionych w magistracie. Jakie są wyniki?

Testy na COVID-19 przeszedł cały starosądecki magistrat. Zafundowała je gmina

Zobacz też: Stary Sącz: Urząd Miejski ogranicza działalność. Jedna osoba zakażona

Na początku lipca badanie potwierdziło, że jeden z pracowników Urzędu Miejskiego w Starym Sączu jest zarażony wirusem COVID-19. Sanepid natychmiast skierował na testy wszystkie osoby, które pracowały w jego bezpośrednim sąsiedztwie, czyli kolejnych 13 urzędników. A dostęp do magistratu został dla mieszkańców mocno ograniczony.

Jednocześnie – przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo pozostałych osób pracujących w urzędzie – burmistrz Jacek Lelek zadecydował, że wszyscy, w sumie 50 osób, też powinni zostać przebadani. Za testy gmina zapłaciła z własnego budżetu – poszło na to ok. 5 tys. zł. Jakie są wyniki?

Zobacz też: 7 urzędników w Podegrodziu już po testach na COVID-19. Co z tego wynikło?

- Wyniki wszystkich testów są negatywne. Wszyscy pracownicy – poza tą jedną osobą, u której stwierdzono zarażenie na początku, są zdrowi – informuje nie kryjąc radości zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Co to oznacza dla mieszkańców? Dostęp osobisty do poszczególnych referatów został przywrócony, ale do poszczególnych pomieszczeń petenci wpuszczani są pojedynczo. Już przy wejściu ktoś na bieżąco monitoruje, by do budynku nie wchodziło na raz za dużo osób.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu