Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
16/02/2021 - 16:05

Tu szczepią aż dwie gminy, a dostają tylko 30 szczepionek na tydzień!

Po tym jak doktor Teresa Śliwa z Piwnicznej-Zdroju zrezygnowała z prowadzenia szczepień przeciw COVID-19 na terenie tego samorządu cały ciężar obsługi dwóch gmin – wspomnianej Piwnicznej i Rytra spadł na NZOZ „TELMED” w Rytrze. Sytuacja jest naprawdę trudna, bo okazało się, że przychodnia otrzymuje jedynie 30 szczepionek na tydzień. Koncerny farmaceutyczne Pfizer i Astra Zeneca wciąż nie dostarczają wystarczającej ilości preparatów.

Tu szczepią aż dwie gminy a dostają tylko 30 szczepionek na tydzień!

Zobacz też: Tylko 6 szczepionek dziennie. Tyle ma ich do dyspozycji NZOZ w Kamionce Wielkiej

Rytro liczy sobie ok. 3,8 tysiąca mieszkańców a Piwniczna-Zdrój grubo ponad 10 tysięcy, czyli dwa i pół razy więcej. Jak „Telmed”, który jest jedynym ośrodkiem w okolicy prowadzącym szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 w tej okolicy, sobie z nią radzi? - Szczepionek dostajemy jedynie 30 na tydzień - usłyszeliśmy od personelu ośrodka.

Zobacz też: Stary Sącz: aż pięć petycji „odpowiedzialnościowych” za szczepienia COVID-19

- Szczepionki powinny być dostarczane w poniedziałek a w tym tygodniu dostaniemy je dopiero w środę, więc wszystkich pacjentów, którzy byli umówieni na poniedziałek i wtorek musimy teraz obdzwonić albo wysłać im sms i przerejestrować na inny termin. A już zaczyna się szczepienie drugą dawką, a nasi lekarze się pochorowali - podsumowują w „Telmedzie”.

Inna rzecz, że tak jak we wszystkich pozostałych w Rytrze cały terminarz jest już zapełniony do końca marca a jeszcze nie zaszczepiono wszystkich pacjentów 80 plus, nie wspominając o tych 70 plus. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020