Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
05/08/2020 - 17:05

Trzy uliczki w Piwnicznej-Zdroju idą do remontu. Będą utrudnienia w ruchu?

30 metrów na osiedlu Podbukowiec w kierunku Polakiewicza i ok. 50 metrów w kierunku Fąfary i na osiedlu Pola-Bziniak – to właśnie te odcinki dróg w Piwnicznej-Zdroju mogą doczekać się remontu już w najbliższym czasie. Gmina sfinansuje przedsięwzięcie dzięki m.in. Funduszowi Ochrony Gruntów Rolnych.

Trzy uliczki w Piwnicznej-Zdroju idą do remontu. Będą z tego utrudnienia w ruchu?

Na wstępie słów kilka o zakresie prac. Wszystkie trzy wspominane odcinki mają zostać wyremontowane tak, by po zakończeniu inwestycji nie było tu żadnych uskoków czy stopni, teren ma zostać zniwelowany tak, było nie było śladu po utrudnieniach dla niepełnosprawnych.

Zobacz też: 4 tysiące osób przeciw obwodnicy w Piwnicznej-Zdroju. Trwa zrzutka na protest

Co najważniejsze dla mieszkańców i użytkowników okolicznych nieruchomości - wykonawca musi zapewnić taką organizację ruchu i prac na budowie, aby zapewnić ciągłość komunikacyjną. Nie ma mowy o całkowitym wyłączeniu z ruchu przebudowywanych ulic. Informacje o wszelkich utrudnieniach wykonawca będzie musiał podawać z wyprzedzeniem wywieszając je na tablicach ogłoszeń oraz przekazując zawczasu gospodarzom terenu, czyli przewodniczącemu osiedla i dopilnować by opublikowane zostały na stronie internetowej gminy.

I kolejna istotna informacja – wszystkie roboty muszą być gotowe już do 20 września.

W przetargu oferty złożyły cztery firmy. Najdroższa oferta opiewa na prawie 87 tys. zł a najtańsza na ok. 69 tys. zł a gmina zarezerwowała na ten cel ok. 71 tys. zł. Wybór wykonawcy nastąpi już w najbliższych dniach.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe