Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
06/11/2023 - 08:00

Trzy ulice na lodzie: bez kanalizacji, bez wodociągu. Sądeckie Wodociągi nie mogą dogadać się z Chełmcem

Mieszkańcy ulic Obłazy, Ziołowej i Halnej nadal nie będą mieli ani wodociągu, ani kanalizacji. Sądeckie Wodociągi nie mają na to pieniędzy a z gminą Chełmiec nie idzie się dogadać.

XXI wiek, wodociąg i kanalizacja powinny być oczywistością, ale nie w tym przypadku. O budowę sieci wodno – kanalizacyjnej dla mieszkańców tej okolicy zwrócił się do władz Nowego Sącza radny i zarazem szef zarządu osiedla Falkowa Artur Czernecki podkreślając, że zainteresowani mocno podkreślają chęć wpięcia się do sieci.

– Jeżeli nie jest to możliwe z powodu braku możliwości połączenia z siecią miejską, to może powinno się rozważyć wybudowanie oczyszczalni takiej samej jak gmina Chełmiec wybudowała na Kunowie – podsuwa alternatywne rozwiązanie radny.  

Chełmiec nie da się łupić. Nie ma porozumienia z Sączem w sprawie kanalizacji

Interpelacja w tej sprawie została przekazana do Sądeckich Wodociągów a te nie mają dobrych wieści. – (…) ze względu na brak akceptowalnych warunków na zawarcie porozumienia na odbiór ścieków z obszaru ulic: Obłazy, Ziołowa i Halna w Nowym Sączu z gminą Chełmiec, nie ma możliwości rozbudowy sieci kanalizacji w rejonie wymienionych ulic. Ponadto spółka nie przewiduje realizacji rozbudowy sieci wodociągowej w rejonie tych ulic z uwagi na brak środków finansowych w budżecie – wyjaśnia Sławomir Rajski, wiceprezes zarządu i zarazem dyrektor ds. technicznych spółki.

O bezskutecznych próbach porozumienia się Sądeckich Wodociągów z Chełmcem odnośnie współpracy w zakresie rozbudowy sieci pisaliśmy wiele razy a ostatnio w publikacji Kto kogo chce łupić? Sądeckie Wodociągi vs Chełmiec. Mieszkańcy zostali z niczym

Rajski zastrzega też na zakończenie, że nie ma możliwości budowy nowej oczyszczalni ścieków. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskim







Dziękujemy za przesłanie błędu