Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
27/04/2022 - 10:55

Trzy szkoły w gminie Łącko doczekają się modernizacji. Umowy są już podpisane

Wójt gminy Łącko podpisał umowy na wykonanie termomodernizacji trzech szkół. To inwestycje za kilka milionów. Jest możliwe, że uczniowie nie będą musieli długo czekać na wykonanie prac.

Czytaj również: Ten most łączy dwa powiaty i jest zamknięty. Znaki swoje, a kierowcy swoje

Termomodernizacją nazywamy prace, które mają poprawić wydajność energetyczną budynku. Może to być docieplenie budynku, wymiana okien na bardziej szczelne czy zainstalowanie odnawialnych źródeł energii jak fotowoltaika.

Gmina Łącko pozyskała dofinansowanie od rządu (w ramach programu „Polski Ład”) na prace termomodernizacyjne w trzech szkołach. Chodzi o Szkołę Podstawową w Jazowsku, Szczereżu i Zabrzeży.

To również może Cię zainteresować: Przeprowadzą sieć gazową od Zabrzeży do Maszkowic. Będę utrudnienia na DW 969

W Jazowsku zostaną docieplone ściany i stropy, a także wymieniona zostanie stolarka okienno-drzwiowa. Dodatkowo wymienione zostanie pokrycie dachowe na starej części szkoły. Wartość robót w szkole w Jazowsku określono na 1 006 470 złotych. Wykonawcą będzie Zakład Remontowo-Budowlany Józefa Smydy z siedzibą w Barcicach Dolnych.

Pozostałymi dwoma szkołami zajmie się Firma Budowlana „Termo-Bud” z Cieniawy, reprezentowana przez Tadeusza Jasińskiego. Wartość robót w Szkole Podstawowej w Szczereżu wyniesie 734 192 złote. Tutaj budowlańcy ocieplą ściany i wymienią okna i drzwi.

Ostatnia podpisana w niedawnym czasie umowa opiewała na 1 697 730 złotych. W Szkole Podstawowej w Zabrzeży będą wykonane podobne prace jak w szkole w Jazowsku. Dodatkowo, w Zabrzeży remont przejdzie kotłownia. Pracownicy wymienią też instalację c.o., a kocioł olejowy zostanie zastąpiony na piec gazowy.

W gminie Łącko termomodernizację przeszły już szkoły w Kiczni, Zagorzynie i Łącku. Jak mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” wójt Jan Dziedzina, możliwe, że uczniowie z Jazowska, Szczereża i Zabrzeży wcale nie będą musieli długo czekać na zakończenie prac w ich szkołach. Według umowy, wykonawca ma 15 miesięcy na wykonanie prac, ale firmy budowlane wyłonione w przetargu planują przeprowadzić prace jeszcze w wakacje tego roku. ([email protected], fot. UG Łącko)Dziękujemy za przesłanie błędu