Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
01/04/2023 - 07:30

Tragiczna śmierć prokuratora z Nowego Sącza. Prokuratura zabrała głos

Niestety, potwierdziły się nasze doniesienia o tragicznej śmierci zastępcy prokuratora rejonowego w Nowym Sączu. Jego powieszone ciało znaleźli sąsiedzi. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu, która prowadzi śledztwo, wydała w tej sprawie oświadczenie.

Dlaczego doszło do tej tragedii? Popełnił samobójstwo czy może ktoś przyczynił się do jego śmierci? Te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności śmierci 48-letniego Pawła M. zastępcy prokuratora rejonowego w Nowym Sączu. Jego powieszone ciało, w czwartkowe przedpołudnie, znaleźli mieszkańcy bloku znajdującego się przy ulicy Barskiej w Nowym Sączu. Niestety życia prokuratora nie udało się uratować.

Zobacz też Tragedia w jednym z bloków w Nowym Sączu. Mieszkańcy znaleźli powieszone ciało prokuratora

Jeszcze tego samego dnia próbowaliśmy uzyskać więcej informacji z policji i prokuratury, ale niestety bezskutecznie. W piątkowe popołudnie na stronie Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu ukazało się krótkie oświadczenie:

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w sprawie nagłej śmierci prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, którego zwłoki ujawniono w dniu 30 marca 2023 roku w miejscu jego zamieszkania.

W przedmiotowej sprawie prowadzone są intensywne czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania przygotowawczego kolejne informacje w tej sprawie zostaną przekazane w późniejszym czasie. 

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze RMF FM wynika, że tragicznie zmarły prokurator od dłuższego czasu był wnikliwie kontrolowany przez przełożonych. Jednostka nadrzędna wysłała do niego wizytatora, który miał zastrzeżenia dotyczące efektów jego pracy.

Zobacz też Adrian miał zaledwie 22 lata, a przed sobą całe życie. Zmarł w tak młodym wieku, tuż przed świętami

W środę po południu miało dojść do spotkania tragicznie zmarłego prokuratora z jego przełożonym i wizytatorem. Po tym spotkaniu prokurator wrócił do swojego mieszkania. Następnego dnia rano nie pojawił się w pracy, a przed południem zostało znalezione jego ciało.

Tragicznie zmarły prokurator ponoć zostawił list, w którym tłumaczył motywy swojej decyzji. ([email protected] Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu