Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
18/11/2019 - 23:40

Terminy ferii zimowych 2020. Kiedy uczniowie odpoczną od szkoły?

Kiedy w tym roku uczniowie udadzą się na przerwę świąteczną? Kiedy rozpoczną się ferie w poszczególnych województwach? Ta informacja z pewnością zainteresuje uczniów szkół podstawowych oraz średnich.

Już za nieco ponad miesiąc młodzież w całej Polsce uda się na przerwę świąteczną, która w tym roku rozpocznie się w poniedziałek 23 grudnia i potrwa do środy 1 stycznia włącznie. W niektórych szkołach ta przerwa będzie jeszcze dłuższa, bo dyrektorzy decydują się na zwolnienie uczniów z lekcji także 2 stycznia. Wówczas w tych szkołach zajęcia rozpoczną się dopiero w piątek 3 stycznia.

Potem przyjdzie czas na ferie, które tradycyjnie potrwają dwa tygodnie. W tym czasie część uczniów wyjedzie na wypoczynek. Inni pozostaną w miejscu zamieszkania, korzystając z różnych atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu.

Ferie zimowe zostały podzielone tradycyjnie na cztery terminy. Uczniowie z pięciu województw rozpoczną przerwę semestralną jako pierwsi już 13 stycznia. Z kolei w Małopolsce w tym roku ferie będą się odbywać od 27 stycznia do 9 lutego. Jako ostatni ferie zimowe rozpoczną 10 lutego uczniowie z województwa mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Oto szczegółowe terminy ferii zimowych 2020:

13 stycznia - 26 stycznia
województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie

20 stycznia - 2 lutego
województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

27 stycznia - 9 lutego
województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie

10 lutego - 23 lutego
województwa: mazowieckie, opolskie, dolnośląskie i zachodniopomorskie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu