Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
31/03/2022 - 12:55

Teresa Cabała też odeszła. W Komisji Rewizyjnej nie ma już radnych z PiS

Z pracy w Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Nowego Sącza zrezygnowali już wszyscy radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiaj rano swoją pisemną rezygnację z pracy w tej kluczowej komisji złożyła radna Teresa Cabała.

Przypomnijmy, że wspomniana radna od początku tej kadencji była przewodniczącą tejże komisji. Już podczas ostatniej sesji, po odwołaniu jej przez radę z piastowanej funkcji, zapowiedziała, że nie ma zamiaru pracować w tej komisji, choć mogła to dalej robić, jako członek komisji.

Czytaj także: To zmieni się w pracy Rady Miasta Sącza, jeśli dojdzie do zmian w prezydium

Na sesji tydzień temu mówiła również o tym, że razem z kolegami z klubu PiS będzie bardzo uważnie monitorować prace komisji rady z naciskiem na komisję rewizyjną, ale też pracę Rady Miasta. Napomknęła także, że jeśli ewentualnie - jej zdaniem - dochodziłoby do przypadków łamania obowiązującego prawa to nie omieszka zawiadamiać o tym prokuraturę, choć, jak stwierdziła, nigdy do tej pory czegoś takiego nie robiła.

Przypomnijmy, że Komisja Rewizyjna rady jest kluczowym gremium, składającym się z radnych. Ta komisja jest, można powiedzieć takim organem kontrolnym pracy prezydenta Nowego Sącza, jaki i wiceprezydentów.

Czytaj także: Takiego budynku w Nowym Sączu jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

Podczas ostatniej sesji radna Teresa Cabała krytykowała swoich oponentów. - Chcecie aby władza uchwałodawcza wykonawcza i kontrolna była w jednych rękach. Tak nie może być - mówiła podczas ostatniej sesji głośno i dobitnie radna Cabała.

Z pracy w tej kluczowej komisji rady zrezygnowało także dwóch innych radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość – Wojciech Piech i Andrzej Pancerz. ([email protected]), fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu