Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
19/03/2020 - 15:10

Teraz parkingi w Nowym Sączu powinny być darmowe dla całej Sądecczyzny

Mimo zagrożenia związanego z koronawirusem część mieszkańców Sądecczyzny nadal musi pracować. W sytuacji gdy ilość kursów MPK jest ograniczona, muszą dotrzeć do pracy własnym samochodem. Czy w takiej sytuacji władze Nowego Sącza nie powinny znieść opłat parkingowych dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu pracujących w naszym mieście?

Teraz parkingi w Nowym Sączu powinny być darmowe dla całej Sądecczyzny

- Mieszkam na terenie gminy Podegrodzie. Do tej pory codziennie  do pracy w  centrum miasta  dojeżdżałam autobusami MPK, które teraz ograniczyło liczbę kursów. Koszt ponad 8-godzinnego parkowania to około 18 zł dziennie w strefie B, co w bardzo dużym stopniu ograniczy mój budżet rodzinny. Może wasza redakcja zada to pytanie panu prezydentowi? - zaalarmowała naszą redakcję pani Wanda.

Zobacz też: Sto procent więcej za parkowanie! Kartę Nowosądeczanina mają nieliczni

Podobny sygnał odebraliśmy od mieszkańca Starego Sącza. - Muszę pracować i może się okazać, że będę zarabiał przede wszystkim na opłaty parkingowe. W tej sytuacji miasto powinno znieść opłaty. Ja mogę wsadzić zaświadczenie z mojego zakładu pracy, w jakich godzinach pracuję, żeby było wiadomo, że nie przyjeżdżam na przykład na jakieś pogaduchy - deklaruje mężczyzna.

Uwagi skonfrontowaliśmy z wiceprezydentem Arturem Bochenkiem. – Większość zakładów pracy jest zamknięta, galerie i restauracje również więc miejsc parkingowych nie brakuje. Ale rzeczywiście ci, którzy nadal przyjeżdżają do Nowego Sącza do pracy muszą za nie płacić. Propozycja zniesienia opłat jest w takiej sytuacji warta przemyślenia. Porozmawiam na ten temat z prezydentem i dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg, ale wiem, że jakieś rozmowy w tej sprawie już są toczone z przedstawicielami sąsiednich samorządów – poinformował nas samorządowiec. O rozwoju sytuacji będziemy i decyzjach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)