Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
09/10/2023 - 10:10

Ten odcinek powiatówki zamkną całkowicie na kilka miesięcy. Będą objazdy

Już 11 października drogowcy rozpoczną gruntowną rozbudowę odcinka drogi powiatowej Stróże – Polna – Łużna w miejscowości Polna w gminie Grybów. Remontowany odcinek będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

Inwestycja zacznie się już w najbliższą środę o godzinie 8 i potrwają aż do 8 stycznia. W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu. Objazd poprowadzony zostanie drogą wojewódzką nr 981 do miejscowości Jankowa i drogą powiatową nr 1506 K Jankowa – Stróżna – Szalowa.

W przetargu wzięły udział dwie firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Nowego Sącza z wyceną na 6 124 963 zł i spółka STRABAG Infrastruktura Południe z Wrocławia z propozycją cenową opiewającą na 5 714 137 zł. Po analizie wszystkich dokumentów na wykonawcę wybrano ostatecznie spółkę wrocławską. 

Objazdy w Starym Sączu! Będą montować konstrukcję kładki nad ul. Jana Pawła II

I teraz najważniejsze, czyli co za te pieniądze się zmieni. Roboty obejmują nieduży odcinek, bo liczący niecałe 800 metrów, ale za to zakres prac jest bardzo duży. Obejmie bowiem nie tylko budowę nowej konstrukcji nawierzchni jezdni i poboczy, ale też budowę chodnika, odwodnienia z prawdziwego zdarzenia, przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi, budowę dwóch zatok autobusowych, gruntowne umocnienie skarp drogowych, budowę oświetlenia ulicznego oraz przebudowę kanału technologicznego, urządzeń wodnych, przebudowę sieci teletechnicznej, przebudowę sieci gazowej a nawet wycinkę drzew rosnących bezpośrednio w zasięgu robót.

Z tym wszystkim wykonawca musi się wyrobić według umowy w ciągu 140 dni od podpisania umowy. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu