Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
11/05/2021 - 11:40

Ten kolejowy most zna cały świat! Idealne na Randkową Mapę Sądecczyzny

Most w Grybowie poznała cały świat za sprawą filmu „Podwójne życie Weroniki” Krzysztofa Kieślowskiego z przejmującą muzyką Zbigniewa Preisnera. Już to skłania, by przyjrzeć się mu bliżej. Dodatkowo z racji zagospodarowania, uregulowania płynącej pod nim rzeki Białej jest to fantastyczne, wymarzone wręcz miejsce do naniesienia na naszą Randkową Mapie Sądecczyzny.

Ten kolejowy most zna cały świat! Idealne na Randkową Mapę Sądecczyzny

Niby rząd znosi kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, ale nadal restauracje i kawiarnie są pozamykane. W tej sytuacji każde miejsce, gdzie można umówić się na randkę poza domem jest na wagę złota. Może to być szlak, punkt widokowy, miejsce, gdzie można rozłożyć koc i nacieszyć się sobą.

Jesteśmy przekonani, że takich miejsc na Sądecczyźnie jest bez liku dlatego tworzymy dla Was Randkową Mapę Sądecczyzny. Dziś pora na miejsce, które nie wymaga pokonania wielu kilometrów pieszo. Wręcz przeciwnie – parking jest kilkaset metrów dalej. A mimo to jest tu naprawdę wyjątkowo urokliwie. O jakie miejsce chodzi? O brzegi rzeki Białej w Grybowie pod tutejszym słynnym mostem kolejowym..

Ten kolejowy most zna cały świat! Idealne na Randkową Mapę Sądecczyzny

Takich mostów kolejowych, jak ten, który stoi w Grybowie, dziś już szukać ze świeczką. To cudo inżynierii. Jego budowa została ukończona w 1949 roku. Niedawno most przeszedł gruntowną modernizację. Wiąże się z nim też ciekawa anegdota. Ten wyjątkowy most kojarzył nawet ojciec święty Jan Paweł II. Gdy grybowianie pojechali z wizytą do papieża, ten gdy tylko usłyszał, jakie miasto reprezentują, od razu skojarzył je właśnie z tą konstrukcją.

Czy za sprawą filmu Kieślowskiego? Czy w oparciu o własne wspomnienia? Nie wiadomo, wiadomo jednak, że most je po prostu piękny a pod spodem wzdłuż rzeki jest fantastyczne miejsce na spacery we dwoje. A nawet na randkę w sytuacji gdy musimy zabrać ze sobą dzieci, bo te mają tu dużo miejsca do hasania. Co ważne – są miejsca, gdzie śmiało możemy rozłożyć koc czy leżaczki i zrobić piknik. Przy wysokich temperaturach nieoceniony jest fakt, że jest tu zawsze chłodniej od wody.

A gdzie Wy dziś wyruszacie, by pobyć tylko we dwoje? Podzielcie się miejscówką i zdjęciami. Czekamy! ([email protected] Fot.:ES)

Ten most zna cały świat! Idealne miejsce na Randkowej Mapie Sądecczyzny
Most w Grybowie poznał cały świat za sprawą filmu „Podwójne życie Weroniki” Krzysztofa Kieślowskiego z przejmującą muzyką Zbigniewa Preisnera. Już to skłania, by przyjrzeć się mu bliżej. Dodatkowo z racji zagospodarowania, uregulowania płynącej pod nim rzeki Białej jest to fantastyczne, wymarzone wręcz miejsce do naniesienia na naszą Randkową Mapie Sądecczyzny.


Dziękujemy za przesłanie błędu