Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
24/11/2023 - 10:50

Tego dnia przyjdzie zima. Arktyczny podmuch uderzy z całą siłą!

Ciepłe kurtki, ciepłe buty, szaliki czapki i rękawiczki będą potrzebne w ten weekend. Wedle prognoz synoptyków odczujemy silny podmuch arktycznego powietrza. Temperatura spadnie poniżej zera. Czy sypnie śniegiem?

Przelotne opady śniegu, maksymalna temperatura  na poziomie jednego stopnia Celsjusza  i przebłyski słońca.  Wedle prognoz, taka ma być pogoda do końca dnia w Nowym Sączu. Wiatr, który  z samego rana jeszcze mocno dmuchał, stopniowo osłabnie.  

Czyta też Już nie tylko utrata węchu. Tak atakują nowe warianty koronawirusa. Wzrost zachorowań na COVID-19 

Od godziny piętnastej  prognozowane są opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. IMGW wydał ostrzeżenie

Kiedy przyjdzie prawdziwa zima? To właśnie w ten weekend da się odczuć silny podmuch arktycznego  powietrza.  W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie poniżej zera. Termometry na Sądecczyźnie pokażą minus dwa stopnie.  

Czytaj też Otworzyli dla kierowców nową ulicą i nowe rondo w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]  

Sobota upłynie pod znakiem przeważnie dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami śniegu i śniegu z deszczem. W ciągu dnia  słupki  rtęci zatrzymają się na  dwóch stopniach na plusie, w nocy będzie minus jeden.

Czyta też Swojska kuchnia, wyśmienite miody i wina. Bajeczny zakątek pod Nowym Sączem [ZDJĘCIA] 

Prawdziwe uderzenie zimy spodziewane jest w niedzielę, 26 listopada. Opady śniegu wystąpią na wschodzie, południu oraz w centralnej Polsce. Największy mróz chwyci w Zakopanem, nawet minus pięć stopni. W Nowym Sączy minus jeden.  

Początek nowego tygodnia równie zimny z minusowymi temperaturami. ([email protected]) fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu