Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
12/04/2021 - 11:30

Te worki zaraz wpadną do Dunajca. Ktoś pomyślał, że ujdzie mu to na sucho...

Nasi czytelnicy regularnie wysyłają do naszej redakcji zdjęcia dzikich wysypisk i worków pełnych śmieci, pozostawionych w krzakach, lasach albo nad rzeką. Nie inaczej było w zeszły weekend. Jeden z mieszkańców osiedla Wólki wybrał się w niedzielne popołudnie na rower. Oto co zastał w pobliżu mostu heleńskiego…

Czytaj też: Kolejne dzikie wysypisko. Skandal! 40 worków pełnych śmieci leży przy drodze

- To skandal. Worki nie są nawet zawiązane, wieje silny wiatr, zaraz śmieci dosłownie wysypią się do Dunajca – komentuje czytelnik. Jak twierdzi, na trasie widział jeszcze kilka takich wysypisk. - Człowiek prawy i uczciwy nigdy tak nie postąpi. Takie zachowanie jest prymitywne, zasługuje na pogardę i wysoką karę - dodaje.

Wszyscy chcemy mieszkać w czystym mieście. Za niedługo będziemy chcieli wybrać się z rodziną albo ze znajomymi nad rzekę, rozłożyć koc i spędzić tak popołudnie… Ale jak? Skoro wokół plątają się śmierdzące i budzące odrazę odpady? Trudno w takiej sytuacji znaleźć wygodne i czyste miejsce do wypoczynku.

Rzeka to nie śmietnik! Substancje chemiczne, które wraz ze ściekami przedostają się do wód, jak również pozostałe zanieczyszczenia uwalniające się z części odpadów pozostawionych w pobliżu rzek stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska. 

Pozostawianie odpadów w niedozwolonych miejscach stanowi wykroczenie, jest ścigane przez policję i podlega karze grzywny. Apelujemy o rozsądek. W przeciwnym razie nasz region zamieni się w wysypisko śmieci. (k.kos@sadeczanin.info, fot. czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020