Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
13/08/2021 - 14:40

Takim cudeńkiem z łamanym pługiem będą odśnieżać Stary Sącz

Jak dla każdej gminy górskiej, i dla Starego Sącza odśnieżanie gminnych dróg to nie lada wyzwanie. W tym roku jednak Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej może patrzeć na kolejny sezon zimowy ze zdecydowanie większym optymizmem. Stało się tak za sprawą nowiutkiego pojazdu, który wyposażony jest w nowoczesny osprzęt do utrzymania dróg.

Takie cudeńko z łamanym pługiem będzie odśnieżać Stary Sącz

Nowiutki ciągnik Zetor CL 90, bo o nim właśnie mowa, to pojazd uniwersalny. Dlaczego? Bo będzie służył nie tylko do transportu, wykaszania poboczy, ale też właśnie do odśnieżania w zimie. Traktor został kupiony z piaskarką i łamanym pługiem, który pozwoli lepiej manewrować w zimie w ciasnych uliczkach.

Pojazd wart 220 000 zł ma zastąpić swojego już mocno wysłużonego, siedemnastoletniego, który już posiada MZGK. Które drogi będzie obsługiwał? Te, które już dziś odśnieżają pracownicy komunalki. – Z tym tylko zastrzeżeniem, że dziś MZGK obsługuje niewielki obszar obejmujący między innymi ulicą Węgierską, okolice Urzędu Miejskiego a już nadchodzącej chcemy ten zakres obsługi rozszerzyć o inne drogi w mieście – wyjaśnia zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

- Dlatego chcemy też dokupić jeszcze jeden ciągnik, tym razem mniejszy, ośmiotonowy, ale również z pługiem i piaskarką – zapowiada samorządowiec.

Zetor CL 90 został zakupiono częściowo ze środków, które Stary Sącz otrzymał w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej związanej z COVID-19. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu