Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
04/01/2023 - 08:00

Takie są terminy ferii zimowych 2023. Kiedy wypoczywa Małopolska?

Przerwa świąteczno-noworoczna dobiegła końca, młodzież wróciła do szkół podstawowych oraz średnich. Jednak wielu uczniów już planuje, jak spędzi tegoroczne ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku feryjny wypoczynek będzie odbywał się w czterech terminach.

Czytaj także: Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu kompletnie się zakorkował

Dopiero co zakończył się świąteczno-noworoczny wypoczynek, a niektórzy uczniowie są już myślami na feriach zimowych. I nie mogą się tego wypoczynku doczekać. Ministerstwo Edukacji i Nauki podało feryjne terminy.

W 2023 roku mamy cztery daty ferii zimowych. Kiedy będą wypoczywać uczniowie z Małopolski?

Czytaj także: Droższe bilety wstępu na kryte lodowisko w Nowym Sączu. Podwyżka od 2 stycznia

Ferie zimowe 2023 - Terminy

  • Jako pierwsi przerwę semestralną rozpoczną uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Uczniowie z tych województw będą odpoczywali od 16 do 29 stycznia. 
  • Druga tura ferii rozpocznie się 23 stycznia i potrwa do 5 lutego. W tym czasie z wypoczynku będą korzystali uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
  • Następnie, od 30 stycznia do 12 lutego będą odpoczywali uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.
  • W tym roku jako ostatni na ferie udadzą się uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. W ich przypadku przerwa od nauki potrwa od 13 do 26 lutego. 

[email protected], fot. Pixabay, Master Ski, Com, źródło Ministerstwo Edukacji i Nauki.Dziękujemy za przesłanie błędu