Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
02/04/2023 - 15:35

Takie cuda budują na czternastu kilometrach drogi niedaleko od Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

Mosty, wiadukty, estakady i bezkolizyjne skrzyżowania. Tak będzie wyglądać nowa zakopianka na odcinku Rdzawka-Nowy Targ. To jeszcze plac budowy, ale niedługo trasa będzie nie do poznania.

Totalną metamorfozę przechodzi zakopianka. Od listopada kierowcy jeżdżą dwukomorowym tunelem wydrążonym pod Luboniem Małym. Teraz placem budowy jest czternastokilometrowy odcinek Rdzawka-Nowy Targ, gdzie droga poprowadzi nowym śladem.

To, co udało się już zrobić, widać na zdjęciach lotniczych małopolskiego oddziału  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wygląda to imponująco.

Ależ to będzie jazda! Na nowej trasie powstaną cztery bezkolizyjne drogowe węzły bezkolizyjne: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i  Nowy Targ Południe.

Do tego dochodzą mosty, wiadukty i estakady. – To w sumie dwadzieścia dwa obiekty inżynieryjne - informuje biuro prasowe Generalnej Dyrekcji. Oprócz tego przebudowane zostaną drogi lokalne, dojazdowe i poprzeczne, umożliwiające połączenie z istniejącą siecią dróg lokalnych.

Kiedy budowa nowego odcinka zostanie zakończona,  Kraków będzie połączony z Nowym Targiem drogą dwujezdniową na całym przebiegu.

Kiedy tamtędy pomkną auta? Inwestycja ma się zakończyć w lipcu przyszłego roku. ([email protected])fot, GDKiA

Plac budowy na zakopianace
Na czternastokilometrowym odcinku drogi powstaną mosty, wiadukty, estakady i bezkolizyjne skrzyżowania
Dziękujemy za przesłanie błędu