Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
06/04/2021 - 16:10

Takich parkingów tylko zazdrościć. W Barcicach chyba się już wszyscy zmieszczą

Na tę inwestycję Barcice w gminie Stary Sącz czekały bardzo długo: gmina właśnie kończy budowę parkingu naprzeciwko tutejszej szkoły. Co najważniejsze – dzięki tej samej inwestycji już żaden dzieciak pędzący zagrać w piłkę nie wpadnie pod koła. A bywało tu różnie.

To inwestycja, którą gmina Stary Sącz realizuje w porozumieniu z administratorem drogi powiatowej Stary Sącz – Wola Krogulecka. Samorząd przejął w zarządzanie około 230 metrowy odcinek od skrzyżowania z DK 87 aż do mostu. Na całym tym odcinku wygospodarowywane są kolejne miejsca parkingowe.

Zobacz też: Taka sytuacja: bocian głodny, szuka żab a tu wszędzie tylko śnieg [WIDEO]

 - Zrobiona jest też osobna zatoczka dla autobusów szkolnych, która ma służyć również rodzicom, by mogli bezpiecznie, sprawnie i bezkolizyjnie zatrzymać tu auto i odstawić dziecko bezpiecznie do szkoły. Dodatkowo na całym odcinku powstaje nowe oświetlenie ledowe i będzie dodatkowe, specjalnie zabezpieczone i doświetlone przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z krajówką – wylicza z satysfakcją zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Inwestycja ma być gotowa do końca maja i w sumie będzie tu około 40 miejsc parkingowych! Całość prac opiewa na 1 300 000 zł z czego 500 000 gmina otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 a resztę, czyli 800 tysięcy wykłada z własnego budżetu. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)

Takich parkingów tylko zazdrościć. W Barcicach chyba się już wszyscy zmieszczą
Na tę inwestycję Barcice w gminie Stary Sącz czekały bardzo długo: gmina właśnie kończy budowę parkingu naprzeciwko tutejszej szkoły. Co najważniejsze – dzięki tej samej inwestycji już żaden dzieciak pędzący zagrać w piłkę nie wpadnie pod koła. A bywało tu różnie. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu