Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
14/05/2019 - 20:05

Taki wielki wstyd dla Nowego Sacza, z którym trzeba jeszcze poczekać

Poruszony przez nas temat wymagającej remontu jednej z głównych ulic na nowosądeckim osiedlu Kaduk, a mianowicie Jana Pawła II ma już swój ciąg dalszy. Do sprawy odnieśli się dwaj radni z tego okręgu, czyli Michał Kądziołka oraz Jakub Prokopowicz.

- Doskonale znana jest mi sprawa ulicy Jana Pawła II w Nowym Sączu - zapewnił Michał Kądziołka, po czym podzielił się swoją dosadną opinią. - Trzeba sprawę nazwać po imieniu! To jest wstyd dla miasta, że ulica nosząca imię wielkiego Polaka św. Jana Pawła II jest w takim stanie.

O sytuacji nie tylko tej ulicy, ale ogólnie stanie dróg w mieście mocne zdanie ma też Jakub Prokopowicz. - Niestety przez ostatnie 12 lat degradacja sądeckich ulic osiągnęła apogeum. Drogi naszego miasta przypominają krajobraz księżycowy i chyba trzeba by zamknąć cały Nowy Sącz dla ruchu kołowego, aby jezdnia po jezdni pokryć świeżą nawierzchnią. Taki stan zastaliśmy i się z nim mierzymy - powiedział nam radny.

Zobacz: Po dziurach, po błocie, po trawie chodzą piesi ulicą Jana Pawła II w Nowym Sączu

Jak wyjaśnił przedstawiciel  klubu "Wybieram Nowy Sącz" inwestycja na ulicy Jana Pawła II dojrzewała w ciągu ostatnich czterech lat. - Sprawą zająłem się jeszcze w poprzedniej kadencji Rady Miasta. Interweniowałem wówczas u prezydenta Ryszarda Nowaka w sprawie przeznaczenia środków na ten cel. Po moich, jak również Krzysztofa Leśniaka, czyli przewodniczącego zarządu Osiedla Kaduk prośbach, prezydent Nowak wpisał to zadanie do budżetu na rok 2019. Następnie przegłosowaliśmy ten budżet pozytywnie - powiedział Kądziołka.

- Miałem wielką nadzieje, że remont rozpocznie się w tym roku. Jednak prezydent zdecydował zrezygnować z tego zadania nad czym ubolewam. Będę nadal działał w tym temacie, aby miasto wyremontowało ulicę, zbudowało chodnik i potrzebną infrastrukturę - dodał wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Jakie były powody przesunięcia tego remontu w tegorocznym budżecie? - Ulica Jana Pawła II wymaga pilnej interwencji, niemniej jednak ze względu na remont wiaduktu przy ulicy Kolejowej, ruch w tej części miasta będzie wzmożony głównie przez samochody ciężarowe, które dojeżdżają do licznych firm zlokalizowanych na Osiedlu Kaduk. Zatem nawierzchnia zostanie jeszcze bardziej zniszczona. W kampanii wyborczej obiecaliśmy remont tej drogi i w odróżnieniu od poprzedników słowa dotrzymamy - argumentował Jakub Prokopowicz.

- Pomysłem Koalicji Nowosądeckiej z panem prezydentem Ludomirem Handzlem na czele, na zarządzanie miastem i inwestycjami jest robienie czegoś raz, a porządnie. Dlatego ulica Jana Pawła II będzie wykonana wraz z chodnikiem i oświetleniem w najbliższym możliwym terminie. Proszę pamiętać, że tego typu przedsięwzięcie musi poprzedzić mozolne przygotowanie dokumentacji, która zostanie wykonana mam nadzieję w tym roku - dodał radny z obozu prezydenta.

Zobacz: Od budowy chodników, po regulację potoku. Jest lista potrzeb kolejnego osiedla

Zapowiedzi są, ale żadne daty póki co nie padają. - W Nowym Sączu nie było do tej pory spojrzenia, jak miasto ma wyglądać za 10 czy 20 lat, a jest to bardzo ważne w przypadku planowania nowych dróg na jego terenie. Przez ostatnie pół roku udało się nam wyremontować nawierzchnię ulicy Krakowskiej oraz Bulwar Narwiku, co w połączeniu z nową przeprawą mostową w ciągu ulicy Legionów stanowi kompleksowe rozwiązanie problemu z nawierzchnią w ciągu tej arterii - mówił Jakub Prokopowicz, po czym nawiązał do idei modernizacji. - Remont ten idealnie pokazuje podejście pana dyrektora Adama Konickiego do rozwiązywania problemów drogowych w Nowym Sączu, czyli kompleksowo. Teraz musimy wracać do remontów wykonanych po łebkach i byle jak, vide kostka granitowa wokół rynku.

Remont wiaduktu kolejowego już się rozpoczął, a prace przewidziane są do końca września bieżącego roku. Co z sytuacją ulicy Jana Pawła II? Będziemy to śledzić i na bieżąco informować.

MŚ ([email protected])

Ulica Jana Pawła II w Nowym Sączu
Warunki dla pieszych na ulicy nie sprzyjają wygodnemu przemieszczaniu się.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)